עוד דברים בשם אומרם

איציק ספורטא

מי אמר? "אין הגיון שפקיד ממשלתי ינהל בתי חולים, כפי שאין הגיון בכך שפקידי ממשלה ינהלו מפעל לייצור מכוניות". השר הדגול, גדול ההוגים של המזרח התיכון והסביבה, נתניהו, בטקס שבו הוגש דו"ח של ועדת ליאון שבו המלצה לתאגד את בתי החולים. 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. גל

  מבית היוצר של "גם עניים רוצים לקנות DVD"

  ההתבטאות הזו שדומות לה נאמרו בעבר על-ידי נתניהו משקפת היטב את רוח המחשבה של
  נתניהו (ושל לא מעט תומכיו בישראל) לפיה השקפת עולמו איננה אידאולוגיה שהתפתחה עם השנים ויש לה אלטרנטיבות אלא אך ורק הגיון בריא. מעין ניסיון להסתיר את הנזקים הצפויים של התהליך הזה או שמא עיוורון אמיתי מצד נתניהו.

  באותו הקשר של התקדמות בתהליך של הפרטת בתי החולים כדאי לקרוא את הראיון של אביב לביא עם בני מוזס במוסף הארץ על מערכת הבריאות בישראל. ראיון שמשרטט דינמיקה של מערכת 'סמי-מופרטת' שמעמידה פנים שהיא עדיין ציבורית. מערכת במצב ביניים בעייתי ביותר.
  מאוד מזכיר את המצב של מערכת החינוך (שהתייחס אליה איציק ספורטא בתגובה למאמרו של שטרסלר) שגם היא מערכת חצי – מופרטת 'אפורה-שחורה' שמעמידה פנים עדיין שהיא ציבורית ושוויונית לחלוטין.

 2. יהודית קנולר

  עמדת שינוי הליבראלית היא שצריך להפריט כל מה ש"זז". תזכירו לי על מה אנחנו בדיוק משלמים מיסים?