עתירה בעניין רפיח

יוסי דהאן

האגודה לזכויות האזרח, רופאים לזכויות אדם, המוקד להגנת הפרט ובצלם הגישו עתירה דחופה לבג"צ בדרישה להורות לצה"ל לאפשר פינוי פצועים והעברתם לבתי"ח מחוץ לרפיח, הכנסת מזון ותרופות והימנעות מירי על אזרחים. עוה"ד פאטמה אלעג`ו וסוניה בולוס כתבו את העתירה בסיוע עו"ד דנה אלכסנדר ויונתן ברמן.

בעתירה  נדרש מפקד כוחות צה"ל בעזה להשיב:

1.       מדוע לא יאפשר לצוותים רפואיים ולאמבולנסים פלסטיניים להגיע לפצועים ברפיח לצורך פינויים לבתי חולים.

2.       מדוע לא יאפשר העברת פצועים באמבולנסים מבית החולים ברפיח לבתי חולים אחרים ברצועת עזה ללא צורך בתיאום מראש עם המוקד ההומניטרי של הצבא, הכולל מסירת פרטים מזהים של הפצועים.

3.        מדוע לא יבטיח מעבר של אמבולנסים וכלי רכב, המובילים ציוד רפואי בין רפיח לבתי חולים שמחוצה לה, בחאן יונס ובעזה.

4.        מדוע לא יימנע מפגיעה או מאיום על צוותים רפואיים או על אזרחים, העוסקים בפינוי פצועים או גופות.

5.       מדוע לא יחדש את אספקת החשמל והמים לשכונת תל א-סולטן, ומדוע לא יאפשר אספקת מזון ותרופות לתושבים בשכונה, שתושביה נמצאים תחת עוצר מוחלט כבר למעלה משלושה ימים.

6.       מדוע לא יאפשר כניסת משלחת של שלושה רופאים מטעם העותרת מס` 1, לבתי החולים ברצועת עזה על מנת לעמוד על הצרכים הרפואיים שם לצורך הכנת משלחות של ציוד רפואי ואנשי רפואה מתאימים.

7.       מדוע לא יחקור מיידית את האירוע של הפגזת התקהלות של אזרחים ברפיח ביום 19.5.04, ומדוע לא יוציא הוראה חד משמעית, האוסרת באופן מוחלט על ירי או הפגזה על התקהלות אזרחים, אף אם ביניהם מצויים חמושים, שאינם מסכנים חיים באופן מיידי.

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.