פעילותה שובת הלב של טלי פחימה

יוסי דהאן

טלי פחימה נעצרה ביום ב`, ה-24 במאי לאחר שהות של שבועיים בג`נין. בזמן זה פעלה, בשיתוף פעולה עם תושבי מחנה הפליטים ג`נין, להקמת מועדון לימוד ומשחק לילדי מחנה הפליטים ג`נין, בערב התרמה שנערך בעזרת יוסף עספור וקפה "יאפא" מיפו למען מטרה זו גויס סכום כסף צנוע לרכישת צעצועים, צבעים, ודמי כיס למימון שהייתה במקום.

פעילות זו באה בהמשך לביקורים שערכה טלי במטרה להתוודע למצב בו חיים האנשים במחנה הפליטים ג`נין, מצב אותו תיארה במלים: "אני הייתי שם, ראיתי בעיניים שלי וזה מזעזע מה שאנחנו עושים שם". בביקורים אלו הכירה את זאכאריא זביידה מפקד גדודי אלאקסא בג`נין, ומבוקש ע"י כוחות הבטחון, ואנשים ונשים נוספים במחנה עמם יצרה קשר כן ואנושי.

כעת כוחות הביטחון מנסים להלביש על טלי פחימה תיק, על-מנת לקטוע מהלך אנושי ומיוחד שיש בו הזדהות, חמלה ופעולה משותפת לא-אלימה.
היום, ה-28.5.2004 התקיים דיון במעצרה. במסגרת דיון זה קבע השופט אברהם קסירר כי "אינני משוכנע כי בהיבטים הגלויים של מעשי פחימה כפי שהוצגו ע"י שני הצדדים וכפי שהוצגו על ידה בתקשורת נלמד על מסוכנותה לציבור ולביטחון המדינה. …פעילות הומניטרית הוא מעשה חסד של המשיבה ואחרים לשכנינו, …תאור הפעילות של פחימה בהיבט זה שובה את הלב ומבורך". בית משפט השלום בפתח-תקווה האריך את מעצרה ביומיים, על מנת לאפשר למשטרה להשלים את החקירה, ואפשר את שחרורה ביום א` למעצר בית בערבות של 5,000 ש"ח בהפקדה במזומן. כמו כן עליה לשלם סכום של 1000 $ (דולר) לעורכות הדין שייצגו אותה במשך הארכות המעצר.

טלי פחימה היא בת למשפחה מעוטת אמצעים מקרית גת – בת לאם חד הורית ל-3 בנות, ואין ביכולתן לעמוד בהוצאות הרבות שנגרמו כתוצאה מהטפלות השב"כ והמשטרה.

כאקט של סולידריות אנו מעוניינים לכסות את ההוצאות המשפטיות של טלי פחימה – ובמיוחד דחוף לאסוף את סכום 5,000 הש"ח הנחוצים לשחרורה בערבות.

לפרטים נוספים:
לין 4502694-052

קשר להתרמה באזור חיפה והצפון:
איריס בר 4420806-054
nur@netvision.net.il

נשלח על ידי רשימת Actleft (תודה ליוסי לוס על ההפנייה)


בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. סמדר לביא

  נסעתי בחופזה לשוק של רמלה. או שחזרתי ממנו. ביום שישי. שמעתי בחדשות, שהקריין עצר קצת לפני שהקריא את שם המשפחה שלה, "פחימה", ואף הדגיש בגרוניות יותר מזו, בה מקריאים את החדשות, את ה"ח". אולי חשב, ששם כמו "פחימה" קצת אזוטרי בשביל פעילת שלום. הוא חזר ועשה זאת בכל פעם שהקריא את השם שלה. משום מה, אחרי החדשות, נהגתי נורא בזהירות.

 2. יוסי

  הגברת טלי צריכה להודות על מזלה הטוב שהיא חיה במדינה כל כך ליברלית.
  באחת ממדינות ערב (להן היא כנראה רוחשת אהדה רבה) היו מוציאים אותה להורג ללא משפט במקום בו נתפסה.
  שיהיה זה לקח לחיים עבורה – מי שעושה מעשה, עשוי לשאת בתוצאות… שתשב קצת במעצר ותחשוב על מה שעשתה ויותר מזה, היכן היא רוצה לחיות.
  אני מקוה שידידיה שפרסמו את הסיפור גם יביאו לידיעתה תגובתי זו.
  יוסי
  ראש העין

 3. פחזנית

  אתה מאשים את טלי פחימה בסיוע לאויב בשעת מלחמה, אבל זו הצגה מופרכת לחלוטין. הכל כבר מבינים (אפילו אבא של עומרי) שה"מלחמה על הבית" היא בלוף מרושע, ומי שיחפש כאן אויב יגלה ש…אנחנו האויב שלהם.
  בראשית השבוע, בעמדי במשמרת מחאה נגד הכיבוש, נגשה אלי בזעם גלוי אשה מבוגרת מאד ואמרה לי דברים דומים לדבריך: יש לך מזל שאת פועלת בארץ חופשית, נראה אותך עושה דבר דומה בעזה או בג'נין.
  על כך עניתי לה: א. יש לי מזל להיות חופשיה כאן רק בגלל שאני יהודיה, ואת זאת יש לשנות. ב. לא אעז לעשות דבר דומה בשטחים כי שם שולטים כבר אנשים החושבים כמוך.

 4. דודי מחלב

  אפילו שר המשפטים, שמאלן ידוע, לפיד דיבר על הזקנה מרפיח ואמר שהיא מזכירה לו את סבתו. ואתה עדיין תקוע באתנוצטריות הישראלית הנפסדת. יש לך כנראה סיבות משכנעות לכך: הרג של ילדים , זקנים ונשים ברפיח , הריסת בתים סיטונית…. הו איזה דמוקרטיה ישראלית נהדרת.

 5. מיטל

  מחווה אנושית? קשר אנושי? על מה אתם מדברים?? נפלנו על הראש? מה זו הנאיביות המפגרת הזו? למה יש צורך בקשר כן עם טרוריסט רוצח ילדים ותינוקות? על מה בדיוק הם דיברו בשיחות הכנות? וידויים על ריטוש גופות יהודים? תפקחו את העניים. נמאס מהעיוורון…

 6. א.נ

  יוסי על איזה פשע אתה מדבר? או למען הדיוק, איך בדיוק הגברת פחמיה עזרה לאוייב? על פניו נראה כי היה פה ניסיון להבין את מצוקותיו של הצד השני. צריך רק לברך על כך שישנם אנשים שמוכנים לחרוג מדפוסי חשיבה מקובעת ולהבין את מצוקותיו של הצד השני. לטעמי, רק ע"י פעולות מהסוג הזה תיתכן הידברות אמיתית. עד כה כל צד מתבצר בעמדותיו ומפתח שלל טיעונים להמשך הכיבוש מזה, והטרור מזה. אם, במקום לקבל את הצהרות מנהיגי שני הצדדים, אנשים ינקטו בצעדים, "קטנים" ככל שיהיו, שיבטאו רצון כנה להבנת הזולת יתכן והדמוניזיציה ההדדית תרוסן.

 7. סמי כנפו

  אם יש פרס לחסידי אומות צריך להעניק לגב' פחימה.
  ויוסי מראש העיין, תגיד, כשדניאלה וייס הולכת לשכניה ומאיימת עליהם בתוקפנות זה ניראה לך חוקי? סביר?..גישה הולמת יותר?..

 8. עמי טרבלסי

  אני מחפש את המילים המתאימות והעדינות בשביל לתאר מה אני חש כלפי הגברת שבמילה הכי מתוקה שמצאתי
  בלקסיקון "מילים החריפות" שלי משתפת פעולה עם הטרור הפלישתינאי, אני מנסה לדמיין מה היה קורה לאותה גברת
  מהצד הפלישתינאי שהיתה באה להגן בגופה על הנשים והתינוקות שמתפוצצים ברחובות ישראל.

 9. דודי מחלב

  טלי פחימה היא גיבורת ישראל. הומניסטית שלא נכנעת לאגואיזם הלאומני. וסוללת דרך לשלום בפעילותה. היא וסרבני המצפון.