נצרים מזרח מזרח

איציק ספורטא

בשבוע האחרון הייתי די מנותק משידורי הרדיו והטלוויזיה. היום פתחתי את הרדיו וחשבתי שאני מצוי במרכזו של עולם שסיגל לעצמו את הכללים של משחקים שהיינו משחקים בילדותינו למשל, מחבואים (מי שמלפני ומאחורי הוא העומד). האנרגיות שמתבזבזות, בדיון העקר שבסופו יוחלט שבסוף 2005 פינת 2009 תפונה השכונה שתיבנה עד אז בנצרים מזרח מזרח דרום מערב בכספי משרד השיכון, ממלאות את כל החלל וכל יתר הנושאים החשובים היו כלא היו.

עובדי קריית גת יושבים כבר חודש באוהל מחאה, עובדי שדרות מוחים כבר שבועיים, אבל את מי זה מעניין כאשר עתיד האומה, כביכול, עומד על הפרק. אלה אותם אנשים שלא מקבלים שכר כבר חודשים, שלא לדבר על עובדי רשויות ערביות שלא מקבלים שכר כבר יותר משנה. כך נמשיך לשמוע כל היום על הזעם של זה או אחר ועל תפיסת הדמוקרטיה של המתחבא, אשתו שכניו וכל מי שמכיר אותו. אמרו כבר שהעולם מצטמצם אבל לא ידעתי שעד כדי כך.   

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.