ההספד של שטרסלר

שלמה סבירסקי

הבוקר פירסם העורך הכלכלי של עיתון הארץ, נחמיה שטרסלר, שיר הלל להישגיו הכלכליים של הנשיא רייגן שנפטר אתמול. שטרסלר מייחס לרייגן את הצמיחה הכלכלית "האדירה" של שנות ה-80, שנבעה, כך שטרסלר, מהורדת מסים. הלקח עבור היושבים בציון הוא ברור: ביבי יצליח גם כן, אם ימשיך ויוריד מסים.  אני ממליץ לקרוא את המאמר שפירסם הבוקר הכלכלן פול קרוגמן בניו יורק טיימס, קרוגמן טוען, ראשית, שהצמיחה של רייגן לא היתה כלל וכלל אדירה, ושנית, כי זמן קצר לאחר שפתח בהורדת מסים, מיהר רייגן והעלה מסים מחדש – פעמיים! – וזאת על מנת לבלום את התוצאות ההרסניות של הורדת המסים הראשונה. קרוגמן מוסיף שהנשיא הנוכחי, ג`ורג` בוש, היה מיטיב לעשות אילו למד מרייגן כיצד לחזור בו מטעותו הגדולה – הורדת המסים של שנת 2000.  

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. ברטולט ברכט

  על הולדת הבן
  (על פי הסינית של סו-טונג-פ'ו, 1101-1036)

  משפחות, כשנולד להן בן,
  רוצות שיהיה אינטליגנטי.
  אני, שהאינטליגנטיות
  החריבה את חיי
  יכול רק לקוות, שבני
  יתגלה בבוא-הימים
  כחסר-ידע, עצל-דעת.
  או-אז יהיו לו חיים שקטים
  של שר בממשלה.

  מתוך גלות המשוררים, שירי סוונדבורג, 1935-1938, עמ' 159