מנהלים ועובדים

איציק ספורטא

בעידן התחרות והמיזוגים עומדים ועדי עובדים בפני הנהלות כוחניות שאינן מתביישות להתגאות במעשיהן. בנק מזרחי מתכוון למזג את בנק טפחות, המוביל הוא אלי יונס המפטר הדגול מבנק הפועלים. הוא אומר שהשביתה של העובדים אינה מותירה ברירה להנהלה אלא להגיב בצעדים מרחיקי לכת. יו"ר הבנק במשרה חלקית ומשכורת מלאה יעקב פרי אומר: " מדובר בשביתה פראית אנו מקווים שהמשבר הסתיים. אם לא ננקוט בכל האמצעים". מה כוללים האמצעים הללו? אם לא הייתי כותב מי אמר זאת ובאיזה הקשר אפשר היה לחשוב שאלו דברים שהרמטכ"ל אומר לאחר פיגוע. עוד טוען המומחה לאמצעים: "לא פותחים בשביתה לפני שנופלת החלטה על מיזוג" עצה נבונה מעין כמוה. על פי הדיווחים כן יש החלטה כזאת לפחות בהנהלה, בנוסף, אחרי החלטה על מיזוג על מה יש בדיוק לשבות? על הפיצויים למפוטרים, או ההחלטה את מי מפטרים.

בבנקים הגדולים יש וועדים אבל לא כך בבנק אינווסטק אשר נקנה על ידי הבנק הבינלאומי, כיון שכך אין לעובדים כקבוצה מעמד, כדי לזכות לייצוג העובדים שכרו עורכות דין שתעשנה זאת. במקום לדאוג לייצוג דמוקרטי נזכרו העובדים לפעול כקבוצה רק לאחר שנתקבלו ההחלטות החשובות על ידי ההנהלה. מוטב מאוחר וכדאי לעכוב אחרי המאמצים הללו להגן על עובדים ואחר תוצאות המאבק הזה.

בעוד בתי המשפט מכירים בזכויות עובדים בשעת מיזוג נראה שבמעשה מנהלים בטוחים שהפררוגטיבה הניהולית שלהם היא אבסולוטית, והעובדים ונציגיהם נמצאים שם לקישוט ולא כגורם משמעותי שיש להוועץ איתו.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.