קלדרון נ` דהאן ויונה

יוסי דהאן

בשבועיים האחרונים מתנהל מעל דפי "מעריב" ויכוח על דו"ח "ועדת דברת", ניסים קלדרון פרסם ארבעה מאמרים בזכות הדו"ח ובגנות מבקריו. יוסי יונה ואני פרסמנו שלשה מאמרי תגובה ובהם ביקורת על הדו"ח ועל קלדרון. המאמרים חורגים מהדיון על הדו"ח ועוסקים בשאלות חברתיות, פוליטיות ותרבותיות נוספות.

בימים הקרובים יתפרסם ב"מעריב" סיבוב נוסף – מאמר תגובה של קלדרון למאמרינו ומאמר תגובה שלנו למאמרו של קלדרון, לאחר הפרסום בעיתון נביא גם את תוכן הסיבוב הזה לידיעת הקוראים.

באתר של "מרכז אדוה" אפשר למצוא מסמך ביקורתי "אנשי חינוך ואקדמיה מגיבים על דו"ח דברת" הכולל את דבריהם של דוברות ודוברים רבים שנאמרו בכנס שערך המרכז לפני כחודש בתל אביב.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. דומינו אדום

  על מנת שיוכל פלוני לפתוח קובץ זה, עליו לשלם כמה מאות דולרים לתאגיד תוכנה ענק אשר השיג את מעמדו באמצעים מפוקפקים – הפורמט של וורד לא מתועד, ומקשה על פיתוח חלופות זולות יותר.

  ראוי ואף רצוי לעודד שימוש בחלופות כאלו, כגון OpenOffice, בהם הפורמט הקבצים פתוח ומתועד.

 2. יעקב לוי

  ד"ר דהאן אתה חי בשנות השבעים עדיין, ואתה עוד זוכר את האפלייה ואת ההתנשאות כלפי יוצאי עדות המזרח בשנות השבעים את שילוחם לחינוך המקצועי כארץ גזירה , אבל מה לעשות זאת היסטוריה ורק חוקרי החברה וההיסטוריונים יעסקו בכך בעתיד , בינתיים התרחשה במדינת ישראל מהפיכה חינוכית אדירה
  בשנת 1993 ואיש אינו מדבר עליה ואיש אינו מתייחס אלייה , כי המהפיכה הזו החריבה את החינוך
  אבל הפחד מהאקדמאים הספרדים והחשש להיראות חס וחלילה גזעניים שיתקו את המערכת כולה עד
  2004 וכעת מתוך החורבות מנסים פה ושם לחזור לחינוך המוכר והאיכותי.
  (דו"ח דברת, הדוח"ות הבינלאומיים, גימנסיה הרצליה, ונסיונות פרטיים נואשים )
  מה בעצם קרה בשנת 1993 , אני האנונימי החושש מחשיפה אספר לך מר דהאן היקר
  בשנה זו הוחלט במשרד החינוך להפוך את בתי הספר התיכוניים למקיפים , למנוע כל נשירה,
  למנוע בחירה חופשית של הורי התלמידים בבתי ספר איכותיים, להעביר תקציבי עתק למסלולים
  מוזרים כמב"ר ושפ"י להקים מחלקה בזבזנית כמו שח"ר להכניס את תלמידי ההכוון והחנוך המקצועי מסמ"ר למקיפים להטיב עם בתי ספר המעניקים הזדמנויות נוספות ובעיקר לחלק לכל דכפין הכרה בציוני מגן עם פערים מכורים מראש של 30 ו40 נקודות כל זאת כדי להוריד את רמת החינוך בארץ על מנת
  שהמטרה הקדושה של שוויון בכוח (או אולי נקמה באשכנזים) תתרחש . ובכך יימנע מהחלשים הסטיגמה
  של אי ההצלחה , תהליך הורדת הרמה התבצע בכל התנופה בשנות התשעים בעיקר ע"י שרי החינוך של מר"צ ובמיוחד שריד שהתגאו בהעברת כספים לעיירות הפיתוח שם נקברו הכספים אף יותר מההתנחלויות.
  הלתמידים החלשים השתלטו בקלות על החיים החברתיים בבתי הספר השונים יצרו אווירה ארסית – עבריינית כל המתנגד להם נחשב לחנון , המערכת תומכת תמיד בארסים הללו וכולנו בפחד מהם
  מנהיגי הארסים האקדמיים ד"ר דהאן ד"ר יוסי לוי וד"ר קדמה שטרית, ממשיכים בלהט את מסכת
  ההפחדה וכאשר הגימנסיה הרצליה מנסה ובאיחור ליצור איזו פינה קטנה של שפיות בג'ונגל של תת הרמה
  הם מוצגים כגזעניים.
  מר דהאן לא תוכל לפעול כנגד הרצון האמיתי בלמידה אמיתית כי אתה מייצג את השיוויון של קיצוץ ראשי המצטיינים כנקמה על העבר