היום משפחת עופר פיטרה אותי

יצחק (ג`קי) אדרי

*בתגובה למה שכתבתי  שלח ג`קי אדרי את התגבה הבאה ואני מפרסם אותה כלשונה.

היום פוטרתי מעבודתי במפעלי ים המלח בעקבות השתתפותי בסרט "זהב לבן עבודה שחורה" לקרוא ולא להאמין משפחת עופר החליטה להפוך אותי מעובד קבלן למבוטל עני.

מצורף דואר אלקטרוני שנשלח להנהלת החברה לישראל

שלום רב,
למרות פניה אישית מלישכתו של מר יוסי רוזן מהחברה לישראל ללשכתו של אשר גרינבאום לשוחח איתי, אשר גרינבאום ולישכתו מתעלמים מבקשתו של מר יוסי רוזן.
לצערי, אני נאלץ לפנות אליכם ולו רק לשם הידיעה, אני מהתאריך 01/07/04 הפכתי להיות מובטל בהוראתו המפורשת של אשר גרינבאום בעקבות התוכנית "זהב לבן עבודה שחורה" , אני לא מתכוון להיות אדם מובטל , אני מידע אתכם שהחל מהיום אני אפעל בכל הכלים העומדים לרשותי (והם רבים) להלחם בכי"ל ובליבת העסקים שלה בכל דרך ובכל האמצעים, אוסיף ואומר שפנייתי אל לשכתו של מר יוסי רוזן לא הראתה שאני רוצה להבעיר שוב את הנושא, אולם אשר גרינבאום ממשיך בדרכו שאין להתייחס לעובד קבלן,לתשומת לבכם אני בסרט "זהב לבן עבודה שחורה" התנהלתי בצורה נאותה עם חברת כי"ל למעט הבעת דיעה נגד ההפרטה.
אני לא מוכן לקבל את היותי מובטל ואם החלטתכם נחושה להפוך אותי למובטל קחו בחשבון שכללי המשחק ישתנו מבלי הכר.
בברכה אדרי יצחק
דימונה 055921733

בושה וחרפה למדינה דמוקרטית, שרתתי בחיל המודיעין, שרתתי ביחידה המיוחדת ללוחמה בטרור, ביתי קצינה בצ.ה.ל בצנחנים, בני בקורס קצינים בצנחנים, דמי הוקז במלחמה על ביטחון מדינת ישראל, אין לי תיקים פלילים, לא גנבתי ולא מעלתי באמון של כימיקלים לישראל או משיהו במדינת ישראל, אני אהיה מובטל אבל הרבה מכימיקלים לישראל יפגעו במלחמה שלי בליבת העסקים של כימיקלים לישראל, אני לא ארד למחתרת אני אלחם בכימיקלים לישראל בצורה גלויה עד כדי כאב. בושה וחרפה ההון הורג את העם ואני העם, אלפים כמותי הגיעו לתחתית של פרוסת הלחם, דיי אני יוצא למלחמה ואני אנצח בה כי ההון איבד את שפיות דעתו.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. איריס מזרחי

  הנה הגיע היום בו אתה יוצא להלחם על פרוסת הלחם שלך ושל הרבה אחרים, שמחה לשמוע שאתה לא הולך לשקוע בתוך ים של יאוש בו רוצים שתשקע. אני מבטיחה שאתרום מה שאוכל במסגרת האפשרויות המוגבלות שלי. להם אולי יש את את הכסף והכוח אך הצדק נמצא בצד שלנו וצדק לאורך כל ההיסטוריה סופו לנצח.
  רק רשעים גמורים היו מסוגלים לפטר אותך, הפכנו למדינת סדום ועמורה ואני כל כך מתביישת בחברה שבה אני חיה, מתביישת אך לא מתייאשת כי אנשים כמוך מר אדרי מסמנים לי בברור את הדרך הנכונה.

 2. דיאנה דניאל שרים

  מתפללת שאכן תצליח להוביל מאבק רציני ומשמעותי ואעשה את כל המאמצים להצטרף ככל שאוכל. אני מבקשת במלוא הצניעות להציע שלפני היציאה תלמד מהמאבקים הקודמים, של חבצלת (אפשר על פי הסרט דרומה של ג'ודי שלז) ושל ויקי, כדאי לשוחח איתן על נושאים כמו: הצלחות וכשלונות, מטרות ויעדים, אסטרטגיות למאבק וליצירת הזדהות, תמיכה והצטרפות א/נשים רבים ככל שניתן, גיבוש הנהגה וכדומה.
  מאחלת לך שישמרו כל הכוחות הבונים – שלך ושל מקורות תמיכה ראויים.

 3. אסף דרעי

  שלום ג'קי.
  אני מתמחה למשפטים ויצא לי לעזור בעבר לאנשים בניהול תביעות נגד גופים גדולים. מוכן לעזור לך במאבקך מבחינה משפטית ככל יכלתי.
  חזק ואמץ.

 4. יוסי זיו

  אני יכול רק לחזק את ידך, ואת ידי האנשים הטובים המוכנים לעזור לך. ישראל הפכה לג'ונגל דארוויניסטי והלוואי ומאבקך יהיה סימן למיאוס מפני אי הצדק החברתי/כלכלי השורר בארץ, ולתחילת היפוך המגמה. מאחל לך הצלחה מכל הלב.

 5. פחזנית

  על ג'קי לחבור לבּנות ממִצפֶּה, ולחבר'ה מחיפה-כימיקלים-דרום, ולגבש יחידה מובחרת של נשים וגברים למאבק דרומי משותף. יתכן שאפשר לשלב גם את המאבק המאד רלבנטי במועצה המקומית "תמר", אבל כאן יש סכנה של תפסתָ מרובּה וצריכים להיות זהירים.

 6. דקלה לבני-יערי

  לא האמנתי שזה מה שיקרה. באמת לא חשבתי שזה עומד לקרות, אבל הרוע השתלט. אני סומכת עליך שתחשוב על משהו חכם ומספיק חזק ותלך עם זה. אני לא חושבת כמו פחזנית שצריך לערבב כמה "שמחות" ביחד. אני גם לא סגורה עלהענין שזה מאבק דרומי. זה מאבק על כבוד האדם, על זכותו לדבר ולבטא עצמו, על זכותו לזעוק את כאביו, ועל זכותו להציג את צדקתו. ומאבק כזה הוא של כולנו. שלך ושלנו. של כל מי שחרד למה שקורה פה. גם אני איתך כאמור ואני לוחצת את ידיך בחוזקה מתוך התכוונות גדולה.

 7. איריס חפץ

  בהצלחה במאבק ואני מאחלת לך שתצליח להפוך את הקש לזהב. לאמונתי, גם מי שלא שירת בצה"ל ולא משנה בכלל מאיזו סיבה, וילדיו גם לא היו חלק ממנו, ראוי ליחס מכובד ולזכות הבסיסית להתפרנס בכבוד. אם יש לך כוחות לארגן מאבק משותף, דרומי או צפוני או מרכזי, כדאי אולי לשתף כל אישה ואיש שמאמינים בזכות הזו.
  בברכה ובהצלחה
  איריס

 8. שוקי

  מה שעשיתי בסרט זה מעשה אמיץ וחשוב, רק אדם שבאמת נפגע מאוד יכול להוריד את המסכה ולומר דיי.
  דיי לחברות כוח האדם שרומסות ומנצלות את העובדים ושבקושי משלמות להם מה שצריך (תנאי עבודה ללא ביטוחים והטבות שונות, תשלומים על ימי חופש בחירה וכ"ו).
  עובדי המדינה עובדים ולא איכפת להם מה קורה בשטח , יש עובד אחד שלא עושה כלום ועובד קבלן עובד במקומו, והוא בזמן הזה מקבל משכורת תנאים, תשלום לגני ילדים ,קייטנותבתי מלון (מתי פעם אחרונה היתה במלון?, וכו , ועובד הקבלן כמו עבד שחור, לפעמים זורקים לו פירורים.
  אסור לוותר צריך שהיו חוקים שיגנו על העבודים, ושימנעו עבודות בדרך הזו או כל צורה אחרת.
  קל לנצל "אנשים קטנים מהדרום" הם לא יעשו בעיות יותר מידי הם לא רוצים לאבד את העבודה, בקושי יש עבודות.
  זה מה שמגדיל את הפער החברתי זה מה שיוצר בעיות, ביבי צריך לבטל את חברות כוח האדם וצורת העבודה הזו בדרום ולאפשר לחברה בדרום לעבוד בכבוד.
  הסרט "זהב לבן" הוא סרט טוב וחזק שנגע בלבבות רבים שעובדים קשה ורוצים להתפרנס בכבוד, אבל מה נתונים לחסדים של אחרים.
  גם אפילו שהעבירו את חוק חברות כוח האדם עדיין המצב קשה.

  עצה אחת לי אליך הסרט שהיה חזק ועשה את שלו, אני מציע שתפנה לערוץ 2 בבקשה לשדר את הסרט שוב, לא רק שידורים חוזרים של "אהבה מעבר לפינה" שמייצגת חלומות, צרייך שוב את הסרט להקרין ולצאת למאבק חברתי אמיתי נכון ולהתייעץ אם אחרים שנכשלו (ויקי כנפו) ולא לתת טרפ לאחרים לתפוס טרמפ עליך. כמו כן יש להפנות קריאה ישירה לאמיר פרץ ולומר לו שהוא אחראי למה שקרה לך ושהוא ידאג לך לא רק לעובדי חברת החשמל.
  בהצלחה.
  "מי יתן ושבורא עולם יתן לך עצה נכונה…"

 9. צביה

  להראות להם פעם אחת, למען יראו וייראו………

  היה ברור שיפטרו את מי שחושף את ערוותם…..

  אני איתך…………הגיעו מים עד נפש………

 10. פחזנית

  יש הרגשה שהדרום הוא מין ארץ גזירה. על כל אידיאליסט שהלך שמה מתוך בחירה, יש 100 שנזרקו לשם לפני עשרות שנים. מה עושה את הדרום לארץ גזירה? אולי המרחק הגיאוגראפי, אולי הריחוק המנטאלי מלב ה"ציביליזציה", אולי האקלים, אולי הדלות, אולי הקושי להחלץ משם, ואולי כל אלה גם יחד.
  קל לנו לשכוח את הדרום חרף האמפתיה, ואפילו רגש האשם (הלא-מוצדק), שאנו חשים. בכל פעם ששאלה "דרומית" עולה אנחנו איתם, אבל מתקשים לשָמר את הגחלת. לאחר כל מאבק מתוקשר יש תחושה נפלאה של פורקן, ואחריה משתררת דממה….. כך היה עם המתפרות, ועם ויקי, ועם חיפה-כימיקלים-דרום, וגורל דומה (הלוואי שאתבדה) מצפה לדימונה ומפעלי ים-המלח, ולמאבק במועצה האיזורית "תמר".
  הרעיון של "מאבק דרומי" לא בא להחליף אידיאה אוניברסאלית כלשהי (כפי שנרמז), אלא הצעה טקטית גולמית לדיון. מי שמאמין בכוחה של סולידאריות (מקצועית, מעמדית, עדתית, מגדרית וכיו"ב), יוכל לבחון גם אפשרות לסולידאריות על בסיס גיאוגראפי. המאבק הדרומי אינו רק נגד העוני. גם דימונאי עשיר ומצליח זקוק לרכבת מהירה לת"א, לשירותי מד"א, ולגנים ציבוריים.

 11. מתיתיהו שמואלוף

  אני אתך, בכל המאבק, נחזק כוחות ואולי עוד נחזה
  בשינוי סדר העדיפויות באוליגרכיה המקומית
  לטובת אזרחיה.