עוד מחרטה ועוד מחרטה

איציק ספורטא

בעקבות חיסול המחרטות המסיבי  בעזה (הלילה חוסלה עוד אחת)  שוקדים כעת מומחי המלחמה שלנו על הפרויקט הבא, חיסול פטישיי חמש קילו. מקורות מודיעין מזהירים שאוכלוסיית פטישי חמש קילו גדלה באופן מסוכן בחודשים האחרונים. לצורך זה הוקמה יחידה סודית ברפא"ל המפתחת ציוד מתוחכם שיודע להבחין בין פטיש חמש קילו לסתם חתיכת ברזל. כאשר עידן הברזל יחלוף הכוונה היא לחזור לתקופת האבן, ועוד היד נטויה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. פחזנית

  הבעיה של פטישי חמש-קילו מורכבת ביותר, ואינה מוגבלת לעזה. גם יהודים שמאלנים משתמשים בפטישים אלה במלחמתם בחומת האפרטהייד. כזכור, בהפגנה הידועה לשמצה נגד הגדר בא-רם לפני כחודש, שימש מיצג "ניפוץ" לוחות הבטון של הגדר ב…פטיש-חמש-קילו עילה לפתיחה באש על ההפגנה הבלתי-אלימה.
  פטיש-חמש-קילו הוא הרבה יותר ממה שרואים. הפטיש האיתמני מסוגל לעבור טרנספורמציה מיידית, ולהופיע בצורות שונות, ואמנם כמה לוחמי מג"ב עזי-נפש דיווחו לאחר ההפגנה שהוא נראה להם כגרזן. הופעתו המרשימה של הנשק המתוחכם הזה בזירה, מחייבת איפוא פעילות מודיעין רב-זרועית, לרבות זו של המחלקה היהודית בשב"כ.

 2. oded

  כמה נוח לשבת בבית במרכז ולא לפחד שקסאם יפול לך על הראש,
  ולבקר פעילות למניעת ירי של קסאמים.
  זה שאתמול נפל גוש בטון במיטה של 3 אזרחים מאיזה קיבוץ בדרום
  לא באמת מעניינת, הרי הם לא מתו, אז אפשר לחכות לפעם הבאה.
  וזה לא שרק לפני חודש ילד ואיש נוסף נהרגו כשרקטה כזאת נפלה
  עליהם, הרי כבר הספקנו לשכוח.

  כמה נוח כאתה לא זה שרקטות נופלים לו על הראש. על פי תפיסתך המחרטות,
  צריכות להשאר, במילא זה לא נווגע לך. שאנשים אחרים ימותו.

 3. זיו

  כמה קל למי שאץ רץ לשרת במחסומים ובכוחות המסתערבים לצעוק צביעות על מי שמוחה נגד פעולות האיוולת של הצבא. כמה קל לבכות בדמעות תנין על קרבנות הפשעים שלך עצמך.

  קוראית לזה דמגוגיה.

 4. עודד

  חמישה ק"ג. בכל זאת, עברית שפתנו…

 5. דודי נתן

  אתה יודע שיש פינה אחת בקצה רצועת עזה שעוד לא הכנסנו לתוך מעגל השנאה…
  וברצינות, אני בא מהדרום, אבא שלי עוד גר שם (אבל קסאמים לא הגיעו אליו עדיין) יש לי לא מעט חברים משדרות – וכולנו אומרים שיש לנו אחריות רבה על ההסלמה
  נכון לא הכל אחריותנו – אבל לחשוב שהמלחמה במחרטות תביא לנו שקט..

 6. אור דורון

  כבר אמר מי שנשאל איך תראה המלחמה העולמית הבאה והוא ענה כי את הבאה אין הוא יכול לנבא כיצד היא תיראה אבל הרביעית כבר תהיה עם קשת וחץ. אנחנו לא צריכים להיות מודאגים כל התחזיות מבטיחות שלא נצליח להגיע לרביעית. אז למה לא להשמיד מחרטות. זה יותר זול מלהנתק מעזה. או חלילה מלחשוב – להכנס לעזה למבצע גדול לחיסול הטירור.
  הך פטיש עלה ורד שרו אבותינו כשסללו דרכים – אנחנו חוזרים למקורות!!!

 7. פחזנית

  עודד, איציק לא טעה, וגם אני לא טעיתי. בעברית מדוברת מכונה פטיש שמשקלו חמישה ק"ג בשם "פטיש-חמש-קילו", כשם שמפתח ברגים של עשרה מ"מ מכונה "מפתח-עשר".

 8. אסתר להבים

  מדוע אין מראיינים כלכלנים ואנשי רווחה מאירופה, שאני מקווה להידמות אליהן ומביאיםרק דוגמאות מהכלכלה האמריקאית, מדוע אין מנהיגים פנסיה כללית על כל הציבור במדינה כמו בצרפת, או גרמני, או הולנד, או דנמרק וכו' מדוע אין לוקחים דוגמאות מההצלחה בחינוך ובפשיעה באירופה , הרי כבר עברנו את אמריקה בכל התחומים, הן בפשע, והן בהפקרה של זקנים, חולים וחלשים. מדוע אין הבלטה של מדיניות הרווחה באירופה, מדוע אנו צועדים בגאווה לכיון התהום, גם בתחום הרווחה ולא רק בתחום השחיתות הציבורית נוסח שרון, ביבי, ברק בעזרתם האדיבה של היועץ המשפטי הקודם והנוכחי ובעזרתו של נציב שרות המדינה ובעזרתה החלקית של המשטרה.