לסמי שמעון בהוקרה, תודה על התרומה - אריאל שרון

יוסי דהאן

סנדי קידר הפנה את תשומת לבנו לכך שהמהפכה האגררית "הרובין-הודית" נמשכת, שי בסך 13 אלף דונם של קרקע ציבורית מאת ראש הממשלה לתורם למסעות הבחירות שלו, המיליונר הלונדוני סמי שמעון.

ידיעה מ"ידיעות אחרונות" בסוף השבוע.

"מדינת ישראל עשויה להעניק הטבות מופלגות לחברת יכין-חק"ל שבבעלות סמי שמעון בגלל הבטחה שלטונית לכאורה שנתן לו אריאל שרון בתחילת שנות ה-90, בעת שהיה שר השיכון ויו"ר מינהל מקרקעי ישראל. ראוי לציין שסמי שמעון תרם בעבר כספים לפעילות הפוליטית של שרון.

השבוע צפויות לעלות בישיבת מועצת מינהל מקרקעי ישראל הצעות של הנהלת המינהל, שנועדו להיטיב עם יכין-חק"ל בנוגע לקרקע חקלאית בהיקף של כ 13 אלף דונם. המינהל נדרש להאריך את חוזי החכירה של הקרקעות לחברה עד לשנת 2059. הקרקע כבר אינה מעובדת ברובה, ושמעון מבקש זה שנים להפשירה לבנייה".

פרט פעוט נוסף, יועצה המשפטי בעבר של חברת "יכין-חק"ל היה עו"ד דב וייסגלס המשרת כיום כראש לשכת ראש הממשלה.

  

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אור דורון

  האם יכול להיות שלי מעולם לא הבטיח אריק שרון דבר מפני שמעולם לא תמכתי בו?
  איך ניתן לתקן את השגיאה המתמשכת הזו?
  אני מודה שכל פעם שמתגלה שובל של שחיתות זה מזכיר לי את הסיפור על כך שעדיף כבר להשאיר את השליט הקיים כי אולי הוא כבר גנב מספיק ולא כל כך יתעסק בהמשך הגניבות, אבל אם נביא מישהו חדש הוא בוודאי ירצה להשתוות לקודמיו אם לא לעלות עליהם. אין ספק שהדילמה מאד קשה.
  הנושא כבר עלה לכותרות לפני מספר חודשים כאשר הוכן הרקע לשלב זה בו אנו נמצאים עתה. למיטב זכרוני זה היה מאמר נוגע ללב על כיצד בירוקרטיה ישראלית מונעת ממי שרוצה לתרום למדינה לעשות זאת. זכורני שקראתי את הכתבה ב"מעריב", כמדומני, והתיאור קומם והרגיז אותי – שכן הבירוקרטיה היא אחת הרעות החולות של מדינתנו (למזלנו לא כמו הצרפתית , עדיין). נראה לי עתה,על פניו, שמדובר היה ב"הכשרת הקרקע" למהלך שיכניס רווחים עצומים ל"פילנטרופ" סמי בן שמעון (ואולי קראתי יותר מדי על תיאוריית הקונספירציה?!) על בסיס קרקע חקלאית "שאינה מעובדת ורבה בנוי".
  לפחות מדובר ב"לא אשכנזי" אולי זה ימתן את הביקורת (למתי המעט שלא הבינו את העוקצנות במשפט האחרון- אשמח להסביר).
  מחייב בדיקתם של עיתונאים חוקרים והצפת ההתיקשורת במחאה – לאחר בדיקה מדוקדקת של הפרטים!!!!!