על דוד בן שטרית והאוניברסיטאות כקבלני כוח אדם.

יוסי דהאן

ב"לב העיר באמצע היום" מאמר של יוסי שריד ב"הארץ" על הכאתו של במאי הקולנוע דוד בן שיטרית על ידי מאבטחי משרד הביטחון ומריחת החקירה בעניין. משיחה עם דוד לפני כשבוע מתברר שכתוצאה מאלימות המאבטחים נגרמה לדוד נכות חמורה שתמנע ממנו לעסוק במקצועו בעתיד.

מאמר של אסף צורף "בשם הפרולטריון האקדמי" על עובדי הקבלן של האוניברסיטאות, על פרקטיקות העסקה נצלניות  של האוניברסיטאות כשהמצטיינת שבהן – אוניברסיטת חיפה. מעניין יהיה לשמוע את זעקות השבר והקיפוח של אנשי הסגל האקדמאי הבכיר בשביתה הבאה. אותם מרצים-מעבידים שיצרו את הסטטוס הנחות- מרצה מן החוץ, המספק להם צבא רזרבי אדיר של מרצים נטולי זכויות ותלוש משכורת רק שמונה חודשים בשנה, בעוד חגים להם בחופשת הקייץ הארוכה בין האלפים השוויצרים למנהטן.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. מיכל

    למה להם לא מגיע מה שמגיע לכל "העליונים" והמורמים מעם? מה הם שונים מחכי"ם תעשיינים וכו'. כל עוד השכבות החלשות לא מאוחדות ולא מבינות שזכויות , אפילו בסיסיות כמו הזכות לעבוד במשכורת מינימום מחיה ולא מינימום דמי כיס ועוד. ה"עליונים" יחגו ויגידו שעניים חיים על חשבונם.