בטוניזציה של השריטות

אורה לב-רון

שתי שריטות גדולות יש לחברה הישראלית: בין הישראלים לפלשתינים; בין האלפיון העליון לישראלים. עד עכשיו סתם הסתובבנו עם שתי שריטות מדממות. מעכשיו הן קבלו ויזואליזציה אימתנית.

שתי רצועות בטון גסות החורצות את הארץ: כביש 6, והגדר/החומה.~

קילומטרים על גבי קילומטרים של דורסנות גסה: משסעים חיים, שדות, משפחות, בתים, גם שטחים ירוקים ציוניים לעילא. כאן קבלן גדול שמקבל קופון על ההרס, ושם שורת קבלנים שמקבלים בנייה-לכל-החיים כשמזיזים את הגדר מנקודה לנקודה, ושוב רומסים, עוקרים והורסים. ואחר כך, יוצקים שלמת בטון ומלט.

כמנהג המאפיה מאז ומתמיד, מטביעים בבטון את השריטות שניכרות על פני השטח

הציפורים הנודדות שמגיעות לכן שוב מאפריקה, לבטח לא מצליחות להבין למה מדינה רוצה לעקור, להרוס ולאבד, כשאפשר להשאיר עצים וצמחיה. אבל הן לא שרתו בצבא החזק בעולם והן לא העם הנבחר. יש להן רק מוח של ציפור.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. דקל

    הציפורים? הן כבר לא מתרגשות מכלום. גם באפריקה הן ראו זוועות כמו גם בשאר יבשות העולם.
    מפליא איך אנחנו לא מתפלאים/מתרגשים. לו יכולנו לעוף כציפורים לאן היינו עפים? אייה היא היבשת הנכספת?
    כל עוד אנחנו רק עושים רוח עם הכנפיים – ימשיכו לבנות/להרוס/לעקור ובעיקר לשנוא.