אולימפיאדה כחגיגה בעייתית

איציק ספורטא

מחר מתחילה האולימפיאדה כאוהד ספורט זוהי חגיגה בשבילי. אבל גם קיומו של אירוע כזה כרוך בעוולות חברתיות לא מעטות שאותן יש לקחת בחשבון. בטקסט המצורף אפשר למצוא כמה מהם. הצורך בסיום בניית המתקנים במהירות גרם למותם של שלושה עשר עובדים, יש הטוענים שהמספר גדול יותר. כמו כן דורשים עובדי המלונות תוספת שכר על העבודה הנוספת שהם צריכים לבצע. בנוסף, התקיימה הפגנה של עובדותשנגעה לתנאי העבודה הגרועים של אלפי העובדות והעובדים בתעשיית הלבשת הספורט. מי שמתעניינות בנושא יכולות להיכנס לאתר של ארגון שנקרא Laborstart.  

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אייל

  היה כדאי להזכיר גם את הרעלות הכלבים שמתבצעות באתונה.
  היוונים מעונינים "לנקות" את הרחובות לקראת האולימפיאדה.
  הם לא טיפלו בזמן בבעיית הכלבים החופשיים הרבים שיש באתונה, ועכשיו הם מנסים לפתור את הבעיה במהירות ע"י הרעלת הכלבים. מדובר, עפ"י הערכות, ב-15000 כלבים.
  לינק לידיעה בענין:
  http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=460239&contrassID=2&subContrassID=1&sbSubContrassID=0