העורך הבכיר והחיוך של האוצר

יוסי דהאן

הנה עוד הצעה לצמצום כוח האדם במגזר הציבורי, לפטר את עובדי אגף הדוברות במשרד האוצר, עיתונאים במדור הכלכלה של "הארץ" הופכים את עובדי האגף הזה למיותרים לחלוטין. אולי כדאי להכניס בקריאה הראשונה לאישור התקציב סעיף שיורה על ביצוע  "outsourcing" של עבודת האגף באוצר  ל"הארץ". 

נתניהו לא יכול לחלום על להקת מעריצים ומעודדים נלהבים יותר. קחו לדוגמה את דברי מנהיג הלהקה, העורך הכלכלי הבכיר נחמיה שטרסלר, כך בסוף השבוע בעיתון.~

"הנתונים האחרונים של שירות התעסוקה מחקו את החיוכים באוצר" הוא כותב, מתברר שביולי נרשמה עלייה של 2.2% במספר דורשי העבודה, לרמה של 233 אלף. נרשמה גם עלייה בולטת בגרעין הקשה של המובטלים, אלה שמובטלים כבר 9 חודשים ומעלה, ומספרם מגיע ל-69 אלף איש. אל תתנו לעובדות לבלבל את שטרסלר.

שטרסלר החוקר הבכיר החליט לחשוף את שקריותם של נתוני שירות התעסוקה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

"בדקתי את הנושא עם כמה קבלנים קטנים שסיפרו על תופעה חדשה בענף הבנייה. עקב גירוש העובדים הזרים, חזרו העובדים הערבים-ישראלים, וגם יהודים חזרו לשיפוצים. אבל התנאי של כולם הוא שהתשלום ייעשה "בשחור". אף אחד לא מוכן לקבל תלוש משכורת מסודר. יש גם יום בשבוע שבו הם לא מגיעים לעבודה. זה היום בו הם מתייצבים בלשכה, לחתום על אבטלה. גם חלק מעוזרות הבית הישראליות שהחליפו את הזרות מוכנות לעבוד רק ב"שחור" – מאותה סיבה ממש".

הנה עוד הצעה לצמצום המגזר הציבורי, תפטרו גם את אנשי המחקר בשירות התעסוקה והסטטיסטיקאים בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, תשאירו לעורך הבכיר לחשוף את נתוני האבטלה באמצעות מחקר עומק תעסוקתי הנשען על "כמה קבלנים קטנים", (במתודולוגיה השטרסלרית בדיקת הקבלנים הגדולים מיותרת). אלה גילו לו, וכנראה רק לו,  ש"התנאי של כולם הוא שהתשלום ייעשה ב"שחור"".

צוות המחקר שטרסלר-הקבלנים הקטנים, לא מצא אפילו עובד צדיק אחד שמקבל תלוש משכורת ולא עובד בשחור. מסקנת המחקר החלוצי הזה היא שאין גבול לנוכלותם של המובטלים.

הפתרון השטרסלרי לבעיית הנתונים המופרכים של שירות התעסוקה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הוא לגייס שוטרים נוספים לשורותיה של המשטרה הכלכלית, על מנת שיצטרפו למרדף אחר המובטלים המתחזים.

כך  פתר העורך הבכיר את בעיית האבטלה בישראל, חיזק את מוסר העבודה הציבורי והחזיר את החיוך לפניהם של אנשי האוצר. 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אבירם

  למה מצפים מעב"מ כמו שטרסלר ?. שלחם בחוקי הנגב ובעניי הנגב. והביא דוגמא של מר וגברת ווירטואלי "טיפוסיים" מבאר שבע, ש-ג-ם הבעל מרוויח 15 אלף ש"ח ו-ג-ם האשה מרוויחה 15 אלף ש"ח. והוכיח לעם ישראל כמה חוקי הנגב "לא צודקים ". כנראה שהם בכלל הרוויחו בשחור , מר וגברת ווירטואלי ?.
  אתם צודקים כנראה הוא לא עב"מ, הוא מגיש חשבוניות עסקה (בע"מ)כשירות למשרד האוצר.

 2. פחזנית

  אבל יש להקים שתי יחידות של "משטרה כלכלית": האחת, זו ששטרסלר מציע, תצוד את המובטלים המתחזים אשר מוצצים את לשד המולדת; והשניה תבדוק את המפעלים והחברות הנושאות את הפרזיטים על כתפיהן הענוגות. כך יהיו לנו שתי יחידות "משטרה כלכלית" שיתחרו זו בזו תחרות בריאה, כמו ששטרסלר אוהב, ולאחר זמן מה "נתייעל" ונסגור את אחת היחידות – את זו שתתגלה כ…בלתי כלכלית.
  מי שמתקשה לנחש מי משתי המשטרות הללו תהיה רווחית יותר, מוזמן לראות רשימה חלקית מפעולותיה של "התנועה למען איכות השלטון בישראל" (כן, זו שהושמצה כאן לא מזמן) בחודש זה:
  15.8.2004
  התנועה למען איכות השלטון דורשת ממנהלת מרכז ההשקעות שלא לאשר בקשת חברת "סלטי צבר" לקבלת מענק בסך 24 מיליון ₪, המנוגדת להצעת החוק המתגבשת לעידוד השקעות הון, שמבוססת על החלטת ועדת השרים לענייני חברה וכלכלה ולקריטריונים של מנהלת מרכז ההשקעות.
  כמו-כן, דורשת התנועה לשלול את הטבות המס שניתנו לחברת "אוסם" בניגוד להחלטה קודמת של המנהלת ובניגוד לקריטריונים הנדרשים. כפי שדרשה התנועה בעבר, במקרי "קוקה-קולה" ו"עלית", שבה התנועה ודורשת שיופעלו קריטריונים שיוויוניים ואחידים כלפי כלל החברות במשק הישראלי, ללא משוא פנים. התנועה פנתה היום במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, לשר האוצר, לשר התעשייה והמסחר ולמנהלת מרכז ההשקעות.
  4.8.2004
  התנועה למען איכות השלטון דורשת ממינהלת מרכז ההשקעות לפעול להשבת כספי המענק בסך 28 מיליון ₪ שניתנו לחברת "עלית", תוך יחס מועדף לכאורה ולמרות שהחברה הודתה כי לא עמדה בתנאי כתב האישור למענק. התנועה מבקרת את האפלייה שבה נוקטת המינהלת לכאורה ודורשת לקבוע קריטריונים אחידים ושוויוניים לחלוקת מענקים.
  2.8.2004
  בעקבות דרישת התנועה למען איכות השלטון הודיעה "חברת החשמל" כי תחלט באופן מיידי את הערבות הבנקאית מ"חברת האחים עופר", המגיעה לה ע"פ החוזה להקמת תחנת הכוח ברמת החובב. זאת לאחר שהתנועה דרשה מ"חברת החשמל" לחלט מיידית את הערבות הבנקאית שבידה ולדרוש את מלוא הפיצויים המגיעים לה ע"פ החוזה להקמת תחנת הכוח ברמת החובב, מ"חברת האחים עופר".

  ——————– הפרטים נלקחו מאתר התנועה: mqg.org.il ————————-

 3. הטוסטוסים והאופנועים הורגים את איכות החיים בעיר!

  גם הטלוויזיה מעניקה לו חשיפה והאצבע שלו משכנעת רבים. הצעה-בקשה לכלכלנים שכאן: דירשו מרשות השידור או הרשות השניה לתת גם לכם 'פינה' בטלוויזיה, ולו רק בשביל האיזון.

  ובנוגע לזוג שמרוויח כל כך יפה – כל הכבוד להם, אבל למה שיקבלו הנחות, נגב או לא נגב?

 4. קבלן קטן

  125280 ש"ח זהו הקנס שהוטל על פיצה מטר על העסקת 4 עובדים זרים.
  יצא נא משרד האוצר באותו "מבצע" ונגמר סיפור בשחור.
  לגבי האוצר להלן הסיפור
  מיד לאחר הבחירות מתחברים המקורבים ומקורבי המקורבים לעטיני המזומנים שנמצאים בשפע תחת כל עץ רענן
  העקרון הוא פשוט: ככל שמחזיקים יותר זמן מעמד ניתן לחלוב יותר
  באם למשל יבוא שותף חדש לפיטמה ינותק הראש וכל שרשרת המחוברים אליו
  מנסים להחזיק מעמד בכל מחיר בעטיפה של "ציונות" נטו
  איפה הימים שלאנשים היתה בושה כמו שר השכון אברהם עופר ואפילו אשר ידלין
  הם כבר לא יחזרו