סתם 120 מליון שקל

איציק ספורטא

החברה לישראל הרוויחה בחצי השנה האחרונה 560 מליון שקל. תגידו חברה לעניין יודעת איך להרוויח כסף. אבל מתברר ש"התוצאות הושפעו לטובה גם מהקטנת הוצאות המס בסך של 120 מיליון שקל, כתוצאה משינוי שיעור מס החברות (ירידה הדרגתית ל-30% ב-2007)".  זאת אומרת שיותר  מ-20% מן הרווחים הם תוצאה של התוכניות הכלכליות המשובחות של  שר האוצר, אותו אחד שאין לא אף פעם כסף לדברים החשובים. שמוכן לתת למפעל ההזנה 50 מליון שקל בלבד ולקבץ נדבות מיהודי העולם כדי להשלים את התקציב הדרוש שהוא 180 מליון שקל. בכלל בשבועות האחרונים אני נתקל לא אחת בדווחי רווחים של חברות שחלק ניכר מהם נובע מהטבת המס הזאת. רק תזכרו שהמיליארדים הללו, המרפדים את חשבונות הבנק של אלה שלא חסר להם דבר, אמורים להצמיח את הכלכלה ולהגדיל את הביקוש לעובדים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.