עצומה לשחרור טלי פחימה

יוסי דהאן
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. ליאור

  לפעמים בא לי לבכות ,מאחי אנשי השמאל שהרצון העז שלהם להשפיע, הופך אותם במידה מסוימת לאנטישמים,
  או לשונאי ישראל במקרה הטוב. אם טלי פחימה אשמה שיזרקו אותה לכלא ואם לא שישחררו אותה,היא לא לוחמת חופש!!!!!!!!!!!. זכארי זבאדי הוא טרוריסת שרוצה לרצוח , לרצוח את אזרחי מדינת ישראל, ומי שלא רואה את זה הוא עיוור
  או פשוט טרורטיסט בעצמו. וכל אלו שחתמו על העצומה שיסתכלו טוב טוב ללעצמם במראה.!!!!! וזה שקוראים לה פחימה היא הפכה ליקירת המזרחים ,תפסיקו אם השטויות שלכם יש לנו בעיות יותר חמורות כאן לדוגמא ביבי והקפיטליזים הליברלי שלו .

 2. דני זמיר

  מתוך המאמר שציינתם ב Y-NET:

  "שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, עודד מודריק, כתב בהחלטתו כי עיין במידע המצוי בידי הגורם החוקר ובתוצאות החקירה עד כה, ולעומת מה שאומרת פרקליטתה של פחימה, "קיים מידע קונקרטי הנוגע לפחימה ומקים משום עצמו עילת מעצר".

  שמא יואילו מחברי העצומה לספר לנו האם ידוע להם מהו המידע הקונקרטי המיוחס לגברת פחימה?
  ואם לא כך הדבר מדוע עלינו להאמין למי שחצתה את הגבולות פעם אחת ע"י חבירה לרוצח גזעני (הצעה להגדרה: מי שרוצח ומעודד רצח אזרחים בגלל מוצאם ולאומיותם, גם אם הוא פלסטיני והנרצחים הם יהודיים עונה להגדרה הזו), ולא לנטות להאמין או להניח שהגברת הנכבדה עלולה היתה לחצות את הקווים פעם נוספת ולסייע לחברה הטוב?
  למה תמיד גרסת השב"כ היא בלתי אמינה?
  למה אנשים רציניים בעלי הגיון ולב חותמים באופן צייתנו ועדרי כל כך על כל עצומה נגד השב"כ? האם רדיפת שלום וצדק משמעה לתמוך תמיד ובאופן אוטומטי נטול כל ספק במי שהשב"כ חושד בו? האם חבירתה של פחימה לרוצח מג'נין אינה מעלה איזשהו קושי מוסרי שהיה מצדיק איזושי חשיבה ואמירה גם כלפי גב' פחימה?

 3. יונתן לרנר

  מבלי להתייחס לתוכן העצומה, אני מבקש לתהות האם אתר קדמה היה יוזם עצומה גם אם היו קוראים לה טליה זילברשטיין?
  או האם אני צריך להבין שהיא עצורה כי קוראים לה פחימה?

 4. מקסים די-קאן

  לשלושת המגיבים שלעיל. טלי פחימה נהדרת. גם אם היא טועה ,היא מוכיחה אופי נאצל והומני מהמעלה הראשונה ושכמעט שכחנו שיש כמותו בחברה הגזענית שלנו. מדובר בהומניזם צרוף . אבל ההישג הגדול של טלי פחימה אינו רק ההזדהות המוחלטת שלה עם קורבנות הכיבוש, אלא ההשתחררות הטוטאלית שלה מעול הגזענות והדומיננטיות האשכנזית. וזה בדיוק מה "שהורג " וחורה לשלושת המגיבים שלעיל. בעיני, ההשתחררות של בחורה צעירה מעיירת פיתוח (עוד ביטוי מארסנל הביטויים של הגזענות האשכנזית),מהדומיננטה האשכנזית הלופתת בצבתיים של ברזל ,את תודעתם ואת האפשרות לביטוי העצמי של מאות אלפי צעירים מזרחים משכונות המצוקה, ההשתחרות הזאת -הישגה גדול הרבה יותר. שהרי אין ספק ששלושת המגיבים היו רוצים לשוב ולהכניס את טלי פחימה הנאצלת, תחת חסותם ה"מסוככת" והלאומנית.
  טלי פחימה היא אישה אמיצה מאוד, והלוואי שעוד מזרחים רבים ילכו בעקבותיה. זו הדרך לנפץ את שלשלאות הגזענות הכובלת מזרחים רבים כל-כך.למעשה זו גם ההצלחה הגדולה ביותר של השלטון האשכנזי, שמזרחים רבים כל-כך סבורים שמדובר באמת ובתמים בעם אחד , וזאת, אף מבלי לבחון "מי למעלה ומי למטה".

 5. אדם

  "רודפי צדק" ז"א שרודפים את הצדק ולא שרודפים אחרי הצדק. וד"ל.

 6. פחזנית

  [1] אסור שמידע-חסוי יספיק למעצר ממושך.
  [2] טלי פחימה נראית לי אמינה, בוודאי יותר מהשב"כ, ודבריה נכוחים.
  [3] רבים מיקירי האומה הם נבלים גדולים מזביידה, ואיש אינו עוצר את ידידיהם.

 7. יושב על הגדר

  האם הדרך להשתחרר מה"שלטון האשכנזי"הוא לחבור לטרור הפלסטיני ההורג בנו ללא הבחנה -מזרחיים ואשכנזים כאחד?!.איזו איוולת! אולי כדאי לנסות אמצעים בדוקים יותר של …בחירות וייצוג פוליטי של מגזרים מקופחים.

 8. דני זמיר

  לא ידעתי שלהגן על רוצח גזעני זה נקרא להשתחרר מ"הלפיתה האשכנזית". אבל תמיד טוב ללמוד משהו חדש מליברלים נאצלים.
  הגזען היחיד בכל האשכול הזה הוא אתה שחשפת בתגובתך את קו החשיבה: לא משנה מה עשית משנה מאיפה באת ואיך קוראים לך.

 9. יונתן לרנר

  הייתכן שדברי מקסים כאן הם בעצם ניסיון לסאטירה?

 10. Reuven

  ITali is now under administrative arrest for 4 months; this means that there are not proofs or any other evidence to convince a judge in a regular court to convict her. This includes all the "Important 'secret' intelligence information" about her which was previously presented to the court.

  It reminds me about the 1st. draconic law enacted in Israel, 1960 if I'm not mistaken. The Government wanted to pass a law forbidding any connection with a foreigner; any such contact will be construed as an act of spying aginst the state of Israel. MAPAM, well alive then, opposed this law, so it was promised by the Government that this law in actually enacted to curb the Communists and no one else will be affected. Well, guess what – the one to be entrapped was Aharonzik Cohen, an inveterate Mapamnik!!!
  This law is still draconic because any contact with a foreigner is seen as an act of treason and spying; it is the accused who has the burden of proof that he did not spy, and not burden of the Government.

  Now we see the first Israeli citizen incarcerated and her civil rights violated by a set of archaic laws & regulations kept in the codex "for the Arabs
  only.
  I can not wait to see how is the judicial system of Israel, already besmirched by accessive punishment of Arab children and high insensitivity towards Arabs, hendle this Tali case.

 11. יונתן לרנר

  גם נעם פדרמן היה במעצר מינהלי.

 12. יובל קרניאל

  מהפרסומים בתקשורת עולה שטלי פחימה עברה קווים אדומים והפכה כלי שרת ומסייעת לטרור. למרות זאת יש להרים קול מחאה חריף על המעצר המנהלי שלה. זהו קו אדום נוסף שנחצה על ידי מערכות הבטחון והמשפט שלנו וסכנה של ממש לדמוקרטיה הישראלית. אפשר להיות נגד המעצר המנהלי בלי לתמוך במעשיה של פחימה ובלי להפוך אותה לסמל השלום. יש להעמידה לדין.

 13. גלי תיבון

  איך יכולה טלי להתגונן מול ראיות חסויות?
  כמו עיזאת נאפסו?לשבת שנים בכלא בגלל שבשב"כ לא הודו בטעות?
  אין לי אמון עיוור בשב"כ ולא בשום גוף אחר ,אם יש ממש בדבריהם עליהם לבסס כתב אישום ולא -יש לשחר את טלי לאלתר.