דברים שם אומרם

איציק ספורטא

"אי תשלום משכורת לרבבות אזרחים בעלי הכנסות נמוכות, הנאנקים על פת לחם לילדיהם, כשהמכולת כבר אינה `רושמת` והמשפחה הקרובה כבר גייסה את כל הגמ"חים- הוא עושק, הוא גזל, הוא שוד וחמס לאור היום, של ממשלה מדושנת, מפוטמת, מנותקת מהעם. ממשלה שעיניה צרות, נוקשות, שחורות כעורב, שליבה אבן ומוחה סלע" (יצחק מתיתיהו טננבאום, ממשלת לא תלין, המודיע, עמ` ג`).

סתם משפט שנתקלתי בו באחד העיתונים שאינו מזדמן לידי תדיר, אבל הפעם מבטא את דעתי בנושא כמעט במדוייק. הייתי מצפה מאגודת ישראל להתנות כניסתה לקואליציה גם בפתרון הנושאים הללו ולא להתמקד רק בנושא הדתי. זכור לי שדיברתי עם עורכת בתחנת רדיו חרדית, בזמן המאבק של האימהות החד הוריות, ושאלתי אותה למה נשים חרדיות אינן משתתפות במחאה, תשובתה הייתה הרבנים לא מאשרים השתתפות. שאלתי למה? ולא ידעה לענות.  

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. דקלה לבני-יערי

    אני חוששת, איציק, שאגודת ישראל תתנה את כניסתה לקואליציה לא בפתרון הנושאים עליהם דיברת אלא במתן הטבות ל"אנשי שלומם" בלבד.
    למפלגות הדתיות יש הסטוריה ארוכה ורבת מעללים של דאגה למגזר הדתי ויותר מזה לחרדי. החל ממתן הטבות בדיור, דרך הישיבות הנהנות ממענקים למינהן ודרך ההשתמטות מצה"ל וכלה בזכאות להנחות בתחבורה הציבורית. (עוד לא ביררתי את ענין קצבאות הילדים הניתנות להם – נושא שהוא טאבו כנראה).