עבריינים עליך ישראל (2)

איציק ספורטא

פורז הממציא הדגול ממפלגת שינוי החליט לשפר את יכולת ההמצאה שלו ולהציע הצעת חוק שאין מגוחכת ממנה. הצעת חוק שתשחרר את הממשלה ושלוחיה מחוק הגנת שכר, מן השכל הישר שלא לדבר על המוסר. עובדי הרשויות, כדי לקבל את שכרם, צריכים לוותר על זכותם לפיצויי הלנת שכר, גם אם קבע בית המשפט פיצויים מופחתים כמו במקרה עובדי עיריית לוד. להם נקבע פיצוי של 25% בשנה על הלנת שכר כאשר החוק מאפשר פיצוי של 20% לחודש. כמו כן על העובדים להסכים לתוכנית הבראה שכמובן תפגע בהם ובחבריהם. במסגרת משרד הפנים נפתחים עכשיו קורסים שהקבלה להם מותנית בהיות המועמד עבריין מורשע הרוצה להתאמן בגביית דמי חסות בעזרת החוק. כמו שלמד העבריין לעשות סיכול ממוקד מן הממשלה, או להיפך, עליו לשכלל את יכולותיו גם בנושא הסחיטה באיומים. ~

עבריינות  היא בעיה ועבריינות בחסות החוק הם בעיה גדולה, יפה שנזקקנו למפלגת שלטון החוק הליברלית כדי להפוך עבריינות לחוקית. גם כך בית הדין הארצי לעבודה קבע פיצוי שלדעתי אינו מכסה את הוצאות הריבית של העובדים שנזקקו לקחת הלוואות בריבית נשך הן מהבנקים, ואני בטוח שגם מהשוק האפור שהריבית בו לשנה קצת גבוהה מהריבית שעליה החליט בית הדין לעבודה.

ממשלת ישראל אם תחליט לקבל את דרישת שר הפנים תעמיד את עצמה בשורה אחת עם ראשי משפחות הפשע, האמת, אני כבר לא יודע מי יותר גרוע.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. יהושוע

  אולי צריך למצוא איזה צדיק בסדום (משרד האוצר) שיעצור את חלוקת השכר לשרי הממשלה לאיזה חודש, חודשיים, שנה, שנתיים.
  במחשבה שניה… הרי תמיד יהיה להם מאיפה למלא את החללים בבנק, וגם אם לא, הם הרי גרועים ביצירת הקשרים ומעולים בניצול ציני של מצבים כאלו לצרכיהם. לעובדי הרשויות (אני מציע להעניק לכולם פרס ישראל השנה) זה לא יעזור.
  שנה טובעה!

 2. רונית

  באותו עניין פורסמה השבוע כתבת עמוד במוסף הארץ, בהמשך לכתבה של אמיר בן דוד שפורסמה שם לפני שבועיים על מצב המחאה החברתית. הכותב, אלכסנדר רכטר, שאני לפחות לא שמעתי עליו קודם, אבל אני מבינה שהוא איש עסקים עשיר, תוקף את כל הפעילים החברתיים, ומצטרף בעצם לפורז ודומיו

  הכתבה נמצאת ב:

  http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=475903&contrassID=2&subContrassID=13&sbSubContrassID=0