אין יער יש עצים. אין רעב יש רעבים.

יוסי דהאן

"האם יש אנשים רעבים? יש אנשים רעבים. בישראל אין רעב, אבל יש רעבים. אולי הם לא מקבלים את כל הקלוריות, או שהם מקבלים אותן לא בכמות המספקת ולא בהרכב התזונתי הדרוש".

בדו-קרב הענקים הפילוסופי שמתרחש בין אברהם היידגר-פורז ובנימין ויטגנשטיין-נתניהו טוען הראשון כי היש הוא אין, ואילו האחרון טוען כי היידגר-פורז מבצע טעות קטגורית. אמנם יש דמיון משפחתי בין המושגים, טוען ויטגנשטיין-נתניהו,  אולם היש הוא בעל קיום אונטולוגי מאויך. 

בישראל אין רעב אבל יש רעבים. אמור מעתה: בחוץ לא יורד גשם אולם מטפטפות טיפות.~

איש האשכולות המלך-הפילוסוף והדיאטן הלאומי קובע ששר הפנים טועה, יש רעבים במקומותינו ומצוקתם אמיתית. מצוקתם של אלפי העניים הרעבים המתגודדים בתורים לקבלת חבילות מזון בחניונים התת קרקעיים בראשון לציון ובבתי תמחוי ברחבי הארץ נובעת מטעות בתכנון הרכב הדיאטה היומית. מישהו חייב להדריך את אוכלוסיית הרעבים להפסיק לצרוך חלבונים (סושי ופירות ים) ולעבור לדיאטת פחמימות (פוקאצ`ות זיתים ב"לחם ארז", או לנסות את מתכון הכמהין מטוסקנה של נירה רוסו). אולם יש להעמיק ולחקור ייתכן שהבעייה נובעת  מצריכה מועטה מידי של פירות וירקות אורגניים, אותם ניתן להשיג ב"ניצת הדובדבן" באבן גבירול ובמושב אמירים.

שינוי הרגלי התזונה היומיים בליווי פעילות ספורטיבית יפתרו את בעיית הרעבים בישראל, בעזרתם הם ידלגו קלי משקל מעל לקו העוני אל אופק הצמיחה שבקצהו ממתין להם הקוסם. 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אדרי יצחק (ג'קי)

  לאיציק ספורטה, ליוסי דהאן ולכל חברי אתר העוקץ, שנה טובה ומבורכת, שתהיה לכם שנה זו פוריה כרימון.
  שנת תשס"ד אחרינו ושנת תשס"ה לפתחנו והכל יכול להיות טוב יותר לאחר שנת תשס"ד שהיתה קשה למדינה, היתה שנה כל כך קשה שלפעמים היתה תחושה של משהוא גרוע על צווארנו מונח, חלפה לה מבלי לשוב שנת תשס"ד, אבל על כולנו להניח את שנת תשס"ד מול עיננו יום יום בכדיי ששנת תשס"ה תהיה שנה טובה יותר, שנת סולידריות חברתית ואחדות לאומית, שנה של אחוות אחים ורעות, שנה של אהבת הזולת וחיבוק לניזקקים, שנה של ממשלה מדברת עם העם ולא רק עם ההון, שנה שבה נקדם את הכלכלה עם תמיכה לחלשים, שנה שאחוז הרעבים יקטן ויחזור למימדיו הטיבעיים, שנה שבה החינוך יזכה לתקציביים ונבער את הבערות, שנה שבה האמהות משכבות המצוקה תרכושנה השכלה וננצח את העוני, שנה שתהיה בה אמנה חברתית לעובדים הבלתי מאוגדים, שנה שבה פעמי השלום יהדהדו ברחבי המדינה,שנה שבה ישובו הנעדרים למדינה, שנה שנזכה בה לראות את רון ארד בישראל, שנה שבה תפילותינו לשלום ביטחון וחברה חזקה יענו,שנה שבה המדע והטכנולוגיה יקדמו אותנו להבין את הלא מובן, שנה שתהיה בה רפואה ותרופות בהשגת יד לכל עם ישראל,שתהיה שנת תשס"ה שנה שבה נוכל לומר שזו שנת המפנה למדינת ישראל ותושביה, שנה שבה תהיה מנהיגות עם חזון לעם.
  שנה טובה.

 2. אסף דרעי

  התגובה הטובה והספונטנית ביותר לויכוח הענקים, תרתי-משמע, בישיבת הממשלה ניתנה ע"י שי ודרור, צמד סטיריקנים שלא מתאפיינים בד"כ בביקורת חברתית נוקבת דווקא:

  כל אחד יושב שם עם כרס מנופחת יותר מהשני – והם מתווכחים ביניהם אם יש רעב או אין…

 3. אביבית א.ד

  מצטרפת לאיחולי השנה הטובה. מאוד מזדהה עם האתר המצוין שלכם
  אביבית אגם דאלי

 4. דקלה לבני-יערי

  לפעילות הספורטיבית שתעזור לרעבים לפתור את בעיותיהם, נמליץ על מלון "יערות הכרמל", וגם סטודיו C וגם מועדון חדש FITS U עם בייבי סיטר ומשחקייה חינם. בואו בהמוניכם!

 5. אבירם אוחנה

  נהנה מאוד מהאתר והמידע . אתם ממש מעולים,ממש חבובים שניכם