אין יער יש עצים. אין רעב יש רעבים.

יוסי דהאן

"האם יש אנשים רעבים? יש אנשים רעבים. בישראל אין רעב, אבל יש רעבים. אולי הם לא מקבלים את כל הקלוריות, או שהם מקבלים אותן לא בכמות המספקת ולא בהרכב התזונתי הדרוש".

בדו-קרב הענקים הפילוסופי שמתרחש בין אברהם היידגר-פורז ובנימין ויטגנשטיין-נתניהו טוען הראשון כי היש הוא אין, ואילו האחרון טוען כי היידגר-פורז מבצע טעות קטגורית. אמנם יש דמיון משפחתי בין המושגים, טוען ויטגנשטיין-נתניהו,  אולם היש הוא בעל קיום אונטולוגי מאויך. 

בישראל אין רעב אבל יש רעבים. אמור מעתה: בחוץ לא יורד גשם אולם מטפטפות טיפות.~

איש האשכולות המלך-הפילוסוף והדיאטן הלאומי קובע ששר הפנים טועה, יש רעבים במקומותינו ומצוקתם אמיתית. מצוקתם של אלפי העניים הרעבים המתגודדים בתורים לקבלת חבילות מזון בחניונים התת קרקעיים בראשון לציון ובבתי תמחוי ברחבי הארץ נובעת מטעות בתכנון הרכב הדיאטה היומית. מישהו חייב להדריך את אוכלוסיית הרעבים להפסיק לצרוך חלבונים (סושי ופירות ים) ולעבור לדיאטת פחמימות (פוקאצ`ות זיתים ב"לחם ארז", או לנסות את מתכון הכמהין מטוסקנה של נירה רוסו). אולם יש להעמיק ולחקור ייתכן שהבעייה נובעת  מצריכה מועטה מידי של פירות וירקות אורגניים, אותם ניתן להשיג ב"ניצת הדובדבן" באבן גבירול ובמושב אמירים.

שינוי הרגלי התזונה היומיים בליווי פעילות ספורטיבית יפתרו את בעיית הרעבים בישראל, בעזרתם הם ידלגו קלי משקל מעל לקו העוני אל אופק הצמיחה שבקצהו ממתין להם הקוסם. 

כנראה שיעניין אותך גם: