מפלטו האחרון

יוסי דהאן
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. נתן

  האם אתה, כמו שניתחת את תחום התקשורת בגליון ארץ אחרת, מאמין שיש סיכוי לשידור ציבורי? לאן נעלם ערוץ החדשות הייעודי? למה חדשות ערוץ 2 מייצרים במקביל מערכת חדשות ביקורתית לממשלה וערוץ של שידורי הכנסת? למה הכבלים נכנסים לתחום הטלפוניה רק עכשיו, ולא מזמן כמו שהיה כתוב ברשיון שלהם? איך זה שערוץ 1 פוסל לשידור את התשדירים של השלטון המקומי בנושא משבר הרשויות, בטענה שהם פוליטיים, ומאשר(אתמול) מסע פרסום "לבוא להתחבר לחברון"?. איך זה שהמחקרים של כנס קיסריה ובנק ישראל בנושא משבר הרשויות לא פורסמו ע"י הכתבים הכלכליים של כל הערוצים, והפקירו את המסך לייצור הספינים של האוצר ? למה אף כלי תקשורת לא מספר לנו שהיועץ של נתניהו אלי כהן מונה למנכ"ל משרד התיירות, והאם הוא מתאים לתפקיד, מה הכשרתו וכו' ? שניסו למנות את אביב בושינסקי לציר כלכלי בארה"ב למרות שהוא לא מתאים?. האם בראל מנהל את רשות השידור או אולי זה דן ג'ונה (החשב של משרד האוצר ברשות השידור)? למה העיפו ממבט את אורלי וילנאי?
  מה אנו יכולים לעשות בנידון?
  אני עובד כרגע על פרוייקט שמטרתו להחיות את הדיון הציבורי, בכמה וכמה דרכים.

 2. מתיתיהו

  אולי הוא גם הצטרף לקשת הדמוקרטית המיזרחית במקביל ….

 3. סמי כנפו

  מה אפשר לחשוב? שכל עובדי הטלויזייה הם מזרחיים, הוא הרי מריונטה בין כה וכה, כל כתב חדש ולא חשוב מה יכולת הביטוי שלו מוצא מקום עבודה שם..מי הם עובדי רשות השידור ? יכול להיות מעניין לבדוק באמת את החתך האתני שם.. בראל סתם מפריע שיסלקו אותו ויקראו לרשות הממלכתית הרשות ליוצאי מזרח אירופה ובניהם ובני בניהם..ואולמרט רק לא יודע עד כמה הוא אבי הלונטיניות בכסות של מזרח אירופאי מתורבת הוא ולפיד ועוד ועוד..שונאים.

 4. ג'וס

  זוכרים את הימים שלפני המלחמה בעירק: היה קשה להחליט את מי שונאים יותר, את האשכנזי המקסים בוש או את המזרחי החביב סדאם, שני עילויים וצדיקים בזכות עצמם, שרק כמה חודשים לפני כן גנבו ביחד סוסים. אותו דבר בראל ואולמרט. או לצורך העניין נבלה וטריפה, דבר וכולרה, מעריב וידיעות, וכן הלאה

 5. אייל בן משה

  זה שבראל מושחת מיסודו אנחנו יודעים. אבל כרגע יש לנו סיטואצייה מוכרת שאני לא יודע אם היא ממש נכונה במקרה הזה:
  אולמרט רואה בבראל מושחת מתוקף היותו מזרחי(עראקי)..
  או, שלא יכול להיות שמזרחי, ועוד מושחת(הרי ככה מזהים מזרחי מצוי) ינהל את רשות השידור..
  אגב, בראל אומר בכתבה שהוא שמע מישהו(שר) אומר שלא יכול להיות שמישהו לבנטיני ינהל את רשות השידור,,
  לך תדע אם זה נכון.