ערבים וקשישים ולא רק

איציק ספורטא

כדאי לעיין בשני מקורות נתונים הנוגעים למצבם של ערבים וקשישים בישראל. הדו"ח השנתי של עמותת סיכוי מתאר בלשון יבשה את מצבם העגום של ערבים בישראל. כ-45% מן המשפחות הערביות הן עניות לעומת 15% מן המשפחות היהודיות. אתמול פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לקט נתונים על קשישים בישראל. נתון אחד מהדיווח של הלשכה: "ל-5%  מבני 65 ומעלה ניתקו  בשנה האחרונה את קו הטלפון או החשמל, לעומת 16% מבני 25-44  ו-15% מבני 45-64". מתוך כך אנו למדים שלא רק מצבם של קשישים רע.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. פחזנית

    קראתי את הדו"חות וקיבלתי חום. זה לא שיש שם חידושים מרעישים, הבעיה היא שהדברים מוכרים וכואבים ומתסכלים, ונוסכים תחושת חידלון אינסופית. איך מדבירים את הרוע הזה? במה צריך להתחיל, ערבים? זקנים? חינוך? פרנסה?
    לא במקרה עצבי מתוחים היום. זה לא קשור ישירות לנושא שלנו כאן, אבל מי מסוגל לשלוט ברגשותיו במדמנה המוסרית המכונה מדינת ישראל. אתמול הנפיקו לנו בתי המשפט (מדינת חוק או לא מדינת חוק?) שתי החלטות מדהימות:
    [א] מתנחל אחד, אליצור שמו, הוציא להורג נהג ערבי בדרכי יו"ש. אליצור נשלח לביתו בערבות שני חבריו, חרף התנגדות המשטרה. לא בטוח שזו הריגה, אמרה השופטת, יתכן שהיתה פה הגנה עצמית או סתם רשלנות.
    [ב] טלי פחימה תוכל לשהות במעצר-בית רק אם תממן את איש השב"כ שישמור עליה, זו היתה הצעתה של השופטת פרוקצ'יה בעליון. אתם הבנתם את זה? "מחבלת מסוכנת" יכולה לשבת בבית, אצל אמא, אם יש לה מספיק כסף. אגב, מעניין כמה עולה יום "עבודה" של הפרזיט.