כאשר אחרים (יהודים) פונו מבתיהם

יוסי דהאן

הקורא יעקב שביט מתל אביב, כתב למערכת עיתון "הארץ" את המכתב הבא:

"שלומי אמוני ארץ ישראל טוענים כי "אסור לפנות יהודי מביתו", כאילו מדובר בהלכה, ובלי להביא, כמובן, אסמכתא (כאילו די בכך שהטענה באה מפי איזה "גדול הדור"). בכל מקרה, אם הצדק אתם, מדוע לא השמיעו את הפסק הזה במקרים הלא מעטים שבהם פונו מבתיהם יהודים טובים לא פחות משום שפיגרו בתשלום המשכנתה, או לצורך פיתוח אורבני וכדומה".

מן הראוי אולי גם להוסיף כי "שלומי אמוני ישראל", "גדולי הדור", "עוקרי הרים", "שליחי ציבור", ושאר ירקות הם מיוזמיה ותומכיה של המדיניות הכלכלית המסלקת מאות משפחות יהודיות (לגרש גויים זו כמובן מדאורייתא) אביוניות מביתן.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. Reuven

  Abravo, Abravo and yet again, ABRAVO!

  What an estute observation!

  But, following the contemporary "Jewish" Dialectics, those poor being evicted are not REAL / WHOLE Jews, thus deserve to be evicted…

 2. דיאנה דניאל שרים

  כן, בהחלט אסור לפנות אדם מביתו אבל אם כבר מפנים שלכל אדם יתנו 300000$. פשוט כל אדם.

 3. סביחה שעשוע

  בשנת 1982 נרצח שמעון יהושע (אני כמעט משוכנעת שזה היה שמו), בעת פינוי ממה שמכונה בנייה בלתי חוקית בשכונת התקווה. זה כמובן לא היה יכול לקרות לאשכנזי בשום אופן. אילו הדבר היה תלוי בי, המתנחבלים, בני העוולה ובני הבליעל, לא היו מקבלים אגורה שחוקה אחת. תחת זאת, הייתי בועטת בישבנם המרופד ובכל הכח. 80 מיליארדי הדולרים שהושקעו בחלאות האלה, בכובשים האכזריים, היו צריכים להיות מושקעים על פי כל כללי הצדק הטבעי, בערביי ישראל ובמזרחים בעיירות-הקיפוח ובשכונות המצוקה.

 4. שוש אסולין

  מה זה שאלת תם?
  יש יהודים ויש ערבים (מה לא כולם כבר יודעים?)
  ויש יהודים שווים יותר ויש יהודים שווים פחות (שיספרו את זה לעולים)
  ויש עקירה ויש עיקול (או שמא זה רק צו פינוי?)
  ואלו היו שישים שניות של תובנה יהודית (או אולי יותר נכון לומר תובנה מזרחית)