מהגרי עבודה שלושה מקרים

איציק ספורטא

רציתי לכתוב על דבריו של אחד מזוכי פרס הנובל הישראליים שקבל על שכרו הנמוך, אבל יש צרות קצת יותר גדולות מצרתו של הנובליסט. אתמול פורסם בטלוויזיה שמשרד הפנים הישראלי קבע שעובדת זרה בהיריון תזכה לשנים עשר שבועות בהם תצטרך להחליט אם לעזוב את הארץ עם תינוקה או להיפרד ממנו. בידיעה בעיתון נכתב כך: "לעובדים זרים השוהים בישראל באופן חוקי אין אישור להקים משפחה בישראל או להביא ילדים..". קראתי את המשפט כמה פעמים ולא האמנתי, משרד הפנים הליברלי שלנו מחליט מתי מותר לאנשים להקים משפחות וגם מתי אסור. מהגרות עבודה אינן זכאיות על פי דעת משרד הפנים לחיות עם ילדיהן, עד היכן יכולה להגיע האטימות, הטמטום, האכזריות, הייתי כותב עוד כמה מילות תואר אבל שפתי דלה מידי לתאר את הרגשתי.

אם כבר מהגרי עבודה, מתברר שמשטרת ההגירה התחילה להציק גם לאזרחים ישראלים שמשום מה מתאימים לפרופיל אותו הם מחפשים. רותי סיני מתארת את סיפורה של עובדת שכנראה נראית ונשמעת כמו מהגרת עבודה.

שני שוטרים שאנסו מהגרת עבודה נידונו לשנתיים מאסר. וכך נכתב: " השופטים טענו שזמן רב חלף מאז ביצוע העבירות ושבאונס לא נכלל שימוש באלימות. הם גם התרשמו מעדויות האופי השונות לטובת הנאשמים וביקשו להתחשב בנסיבות משפחתיות מקלות". ממש מילים כדרבנות שיכולות לשמש כמוטו לאנסיי ישראל.

לנגד עיננו הופכת מדינת ישראל למדינת מופת שראויה לחיקוי בכל קצווי תבל. 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. דיאנה דניאל שרים

  "באונס לא נכלל שימוש באלימות ", האמירה הזו מקוממת עד בלי די ומשאירה אותנו חשופות לאונס. כל מה שמבקשים מהאנסים שמעבר לאלימות שבאונס לא יפעילו אלימות נוספת? לא ייאמן ששופט לא מבין א. ב. בתחום כאוב ופוגעני, ההורס נשים במישור האישי והציבורי.

 2. מעריץ

  עוד דוגמא לאיכותה של חותמת הגומי של מערכת הביטחון או בשמה הנפוץ מעט יותר-בתי המשפט.

 3. דקלה לבני יערי

  המשפט הזה" באונס לא נכלל שימוש באלימות", הזכיר לי סיפור ששמעתי מזמן, ממישהי ששהתה בארה"ב באותה תקופה שבה התרחש. אשה נאנסה בביתה והשופט זיכה את האנס כי לא הוכח שהאשה התנגדה או במילים אחרות, היא שיתפה פעולה. התברר שילדה בן ה-6 של האשה התעורר כשהאנס נכנס לבית ואז האנס פשוט איים עליו עם האקדח שהיה ברשותו והודיע לאשה: או שאת משתפת פעולה או שהילד יהיה בעולם שכולו טוב.
  אחרי הזיכוי המזעזע הזה, צעדו כ-200 נשים לביתו של השופט והפגינו שם יום ולילה כשהן מרעישות שמים וארץ (ותקשורת) ולשופט הנאור לא היתה ברירה אלא להודות בטעותו. אם זכור לי טוב – נערך משפט חוזר בלחצן של אותן נשים זועמות.

 4. יצחק

  לאחר ההוראות החדשות של משרד הפנים בדבר הוצאתו מהארץ של ילוד של עובדת זרה
  מה יהיה גורלו של הילוד של האשה [הנאנסת ] עי השוטרים.לאן הילוד הזה יועבר
  לאן ישלח הילוד לארצה של הנאנסת ,ו/או לארצם של האנסים.אולי לשלוח את האנסים לארצה של הנאנסת.
  הנחיות מאד מתאימות לגישה הליברלית , דמוקרטית,מצפונית,מוסרית,אידיוטית אינפנטילית,של השר פורז
  הנחיות שמוטב היהשלא היו רואות את אור השמש והיו נשארות בחשכת משרד הפנים.