שוטרי דמה

יהודית קנולר

קראתי על הרעיון ה"גאוני" להציב בכבישים שוטרים מדיקט או קרטון. לשוטרים הללו לא צריך לשלם משכורת וגם לא ינכו מהם תשלומי מס, מצד שני הם גם לא יביאו תועלת שכן תוך זמן קצר יתברר שהם בגדר פאטה מורגנה חיזיון תעתועים.

אם מישהו חושב ששוטרים בכבישים עשויים להקטין את הקטל בדרכים, האם אין זה שווה להציף את הכבישים בשוטרים בשר ודם, במקום "נמרי נייר", שיילחמו בתופעה האיומה הזו הקוטלת יותר בני אדם מכל מלחמות ישראל? או שמא שוב אנו עוסקים ב"כאילו" והישראבלוף הגיע כבר לדרגת אומנות?

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. אורלי נוי

    הנה רעיון- כיוון שככל הנראה, המשימה הלאומית שלקחו על עצמם המתנחלים מגיעה לקיצה, צריך לספק להם מהר אתגר חדש אליו יוכלו לתעל את כמויות האנרגיה שלהם, לפני שכולנו נטבע בנהר הזה השוצף. לכן אני מציעה להטיל על כל הזומבישים למיניהם משימה חשובה מאין כמוה- להילחם בקטל הנורא בכבישים. כך הם לא יוותרו מיותרים, ויוכלו להמשיך להציג עצמם כמצילי נפשות (אמנם בתוך כך הם יצילו מן הסתם גם כמה ערבים, אבל אני בטוחה שיימצא הרב שיכשיר גם את המחדל הזה).

  2. חביבה כהן

    לדעתי, הזמן שבו יש "ירוק" להולכי רגל הוא נמוך לאין שיעור במקומות רבים בארץ ואפילו מסוכנים, והוא מכריח את מי שחוצה את הכביש לעשות זאת במרוצה! ממש סכנת חיים. זה ממש טעון בדיקה.

    בירושלים נתקלתי לאחרונה ברמזורים מסוג חדש: לא רק שהם מוצבים בצמתים מסוכנים, אלא שהם מאפשרים לרכבים שפונים ימינה ליסוע בזמן שלהולכי הרגל יש ירוק. כמובן שעדכון הרמזורים נעשה ללא יידוע הולכי הרגל, וכך לתדהמתם מגלים החוצים שחציית הכביש היא מין סוג של הגרלה מול הנהג הישראלי החוצפן שמגיח מאחור (במקרה של צומת עזה /מטודלה ירושלים) ושמתעקש ליסוע בכל מחיר.