הנטישה הגדולה-סם הרדמה תקשורתי

יצחק (ג`קי) אדרי

הנטישה הגדולה
כך אני מכנה את מבול הנתונים שמוזרמים היום לציבור הישראלי, שמתם לב שבתקופה האחרונה יש עודף נתונים בפרט סטטיסטיים של משרדי ממשלה, משרד האוצר ויחידות סמך ממשלתיות על המצב החברתי, כבר לא פוחדים לחשוף את הנתונים כבר לא פועלים להשתקת הנושא, ההיפך כולם במאין מחול סוציאליסטי רווי אמוציה ועודפי חיבוק וחיבה וכולם אבל כולם רוקדים על רצפת הקפיטליזים, היום מותר לעיתון הארץ להביא תמונה שבועית של עוני מותר לעיתונאית בהארץ "לגלות" את נח ומצוקותיו,מותר לסבר פלוצקר (שפנפן) לכתוב על תחלואי המשק והמיתון הקרוב, מותר לכולם לרקוד במחול הנטישה הגדולה מההערצה הגדולה לביבי ולהון ואכן הנטישה גדולה "האוניה הכלכלית טובעת" והרב חובל מכר את צים בכלום כסף והשפן נסע לארה"ב והאניה טובעת, והמכונית הנוסעת של ביבי התבררה כמכונית שאין לה גלגל רזרבי והיא תקועה והוא ביבי ממשיך לנסות למכור לנו אותה, אבל התחילה הנטישה הגדולה מביבי ואסונותיו הכלכליים.

 
הנטישה של אלו שסגדו לביבי ולהון בפרט עיתון הארץ (5% תפוצה אבל מכוונת ישירות לעליון) שידע להציף אותנו בגדולתו של ביבי "הגאון" שהכלכלה העולמית אוהבת, מסבר פלוצקר שהכתיר את מנהלי ההון העליון כמנהלים המוכשרים של המשק הישראלי ועוד… ועוד…. ופתאום גילו שהמלך עירום והבחירות בדרך והאלקטוראל הגדול "העם" זועק ומתחילה להיות סכנה להון.הם נטשו את ביבי? לא, הם נטשו את ביבי לא בגלל שפתאום גילו את החברה הקורסת, לא בגלל שאכפת להם מג`קי וחבריו, או נח ושכרו.


את התחלואים הם ראו מזמן, הם קימטו את המספרים על מנת להסתיר את המטרות העיקריות של ביבי והון לפגוע כמה שיותר בחלשים ואכן הם פגעו ביודעין, הם פגעו כי זו היתה המטרה לפגוע בחלשים להוביל אותם לתהום כי זו מהות הקפיטליזים האכזר, הם ראו את הסרט "זהב לבן עבודה שחורה" נבהלו אבל שתקו, הם ראו את העוני והם שתקו, הם ראו ילדים עניים והם שתקו, הם ראו את מעמד הבניים קורס והם שתקו.
והיום הם נטשו למראית עין את ביבי, ההון והקפיטליזים, החלו להציף אותנו באלפי נתונים המחזקים את טענות "המאבק החברתי", הם החלו לגלות אמפטיה לסבל החברתי, הם החלו לתת למצוקות של החברה ביטוי גורף לכל אורך המדיה התקשורתית, הם החלו לרקוד את ריקוד הסוציאליזים על רצפת הקפיטליזים והכול נועד לספק את יצריו הפרימיטביים והחייתים של "המאבקים החברתיים" לצאת בראש חוצות ולומר צדקנו במאבק, צדקנו בדרך, הנה התקשורת שההון מתבסס עליה איתנו, ההון הם תומכים במאבק שלנו, אנחנו בדרך הנכונה, והיצר הראשוני אומר אם התקשורת אתנו והממשלה על משרדיה מצדיקה את הטענות שלנו אז ניצחנו "במאבק" ימים טובים בדרך………….


ואני אדרי יצחק ג`קי מדימונה אומר לכם "שעובדים עלינו", אני בריקוד הזה שומע את רעשי הקריסה החברתית, רעש של חריקות צורמות, רעש כזה של אדמה זזה,רעש עמום של קריסת מניות והון נשחק לאבק נייר המגרסה, ושום ריקוד לא יכהה את חושיי שהנטישה הגדולה של "התקשורת" מביבי זה סם הרדמה מהמפץ הגדול הרובץ לפתחנו.


אתמול 01/11/2004 ישבתי במושב העסקה פוגענית בכנס שדרות ובנאומי לפני הקהל אמרתי "אני לא אמיץ, את הדברים עשיתי מתוך פחד ממה שנחשפתי אליו ואתם גם צריכים לפחד, פחדתי מהקורה בחברה הישראלית ואתם כחברה גם צריכים לפחד, תזהרו שלא יהיו הרבה "ג`קי" במדינה זה מפחיד אותי וזה צריך להפחיד אותכם"
אל תלכו שולל מהמראות והקולות הבאים מהתקשורת "הידיים ידי התקשורת והקול קולו של ביבי" הוא מחפש לברוח מהכלכלה הקורסת, הוא בורח מהאחריות, הוא יוצר דעת קהל נוחה לקראת הבחירות, הוא אמן התקשורת "הקוסם" הגדול מהתל בנו שוב ושוב, אבל לא עוד.
אני מפחד וגם אתם צריכים לפחד, "סל" המשימות שהמדינה אמורה לשאת בחודשים הקרובים כבד מידי למדינת ישראל.
לי אין בית אחר, אין לי לאן ללכת רק מבקש תשארו עם עיניים פקוחות גם בעלטה הכבדה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. מנשה

  ג'קי מחזק את ידיך. הם מרגשים ונכונים- ולוואי שישמעו את קולך. אגב, אם היית בכנס שדרות אולי תספר לאלה שלא היו שם- מה התרחש במקום, מה היו מוקדי הדיון וכדומה?

 2. דיאנה דניאל שרים

  השאלה המעניינת היא כמה א/נשים באמת פקחו עיניים וישמרו על עיניים פקוחות עד כדי נטישת השלטון הזה האחראי למבול הנתונים השחורים, החדים, הברורים, הפוצעים והזועקים המתפרסמים לאחרונה. לצערי הרב, תוצאות הבחירות בארה"ב לא מנבאות טובות. גם אם בוש לא יבחר, ברור שמיליוני א/נשים הצביעו לו למרות הפגיעה המשמעותית באינטרסים הקיומיים שלהן/ם. נראה לי שאנחנו לא מצליחות/ים לפענח עד הסוף מדוע כל כך הרבה א/נשים מצביעות/ים נגד עצמן/ם גם כאשר את הנתונים הן/ם חוות/ים יומיום ושעה שעה.

 3. נמרוד קפון

  פתאום הם מדברים בשפה חברתית כי זה עוזר למצפון.
  לא נורא, רק כאב קטן ועוד מעט זה עובר.
  ריח בחירות נישא באוויר. אולי הארץ מתחיל להתקיף את ביבי כדי להמליך את ברק, שדוגל בקפיטליזם "עם חמלה"…

 4. אבנר

  שלום ג'קי.
  *********
  אתה ואני בוחרים לכנסת ישראל ובוחרים לנו ממשלה בצורה דמוקרטית, חלק מהמשימות של ממשלה נבחרת זה לנווט ולהורות למערכות הבטחון הרווחה את דרכי הפעולה על פי השקפתה ואמונתה, וכל אזרח אבל באמת כל אזרח רשאי להביע את תמיכתו או התנגדותו לתהליך הממשלתי ויש לו את הזכות כל מספר שנים לשנות או להשפיע על דרך עיצובה של המדינה.

  למען האמת מתחיל דיי להימאס מההתקפות על משרדי הממשלה בפרט מאותם אנשים הרואים את הבעיה שלנו עם הכלכלה בשחור ולבן.

  להזכירך אתה חיי חופשי, חיי חיים ללא אנטשמיות, אתה חי במדינה דמוקרטית ויש לך את כל הכלים להשפיע
  ולהביע את דעתך.

 5. פחזנית

  בארה"ב, כמו אצלנו, קמפיין של הפחדה תמיד יהיה חזק יותר מקמפיין של תקווה. האמריקני הממוצע (בור לאומני שהולך לכנסיה ביום א'), כמו הישראלי הממוצע (כמעט אותו דבר), מבין כנראה שדופקים אותו אבל שמח להשתייך לקולקטיב ה"מנצח" ומעניק לו אשראי נוסף.
  גם ג'קי אדרי מתקשה להבחין בכך שהשקפת העולם שהביאה לחילול זכויותיו כעובד, היא גם זו שמחללת את זכויות ה"אויב" הפלסטיני. הוא הטיף באתר הדימונאי שלו נגד ההתנתקות (ולא מהטעמים שהח"כים הערבים מתנגדים לה), וגם כאן ב"העוקץ" התבטאויותיו לאומניות לעילא.

 6. אדרי יצחק (ג'קי)

  אני יהודי ישראלי גאה ולאומני ככל שהנפש שלי מרשה לי, ועכשיו אני רוצה פעם אחת ולתמיד להושיב את שניכם בפינה קטנה.
  "בוסתן השלום"
  בפרוייקט "בוסתן השלום" בעיר הנבטית העתיקה ממשית שהתקיים בתאריך 11-10/1998 התקבצו תלמידים מכל רחבי הארץ יהודים,ערבים,דרוזים, בדוואים,מהרש"פ ותלמידים מירדן. ליום דיונים בנושאי הדמוקרטיה ו הדו-קיום וליום נטיעות של עצי זית, רימון וחרוב. התלמידים שהגיעו מיפו,סכנין,טייבה, תל אביב, רהט,ערוער,אשל הנשיא, עין גדי, שכם,דימונה ורבת עמון. מעל 1000 תלמידים נטעו כ 600 עצי זית ב "בוסתן השלום" תחת הכותרת "למען אלו שבחייהם פעלו למען השלום ובמותם ציוונו להמשיך בדרכם", תלמידים אלו הכניסו תוכן ליום הדיונים בנושאי דמוקרטיה ודו-קיום.
  היום "בוסתן השלום" פורח והפרי מדיף ריחות שלום.
  ואתם יודעים מי יזם פעל ועשה את הפרוייקט היפה והיחודי הזה………………? ג'קי

 7. מלי

  אין שינוי באופי הסיקור ב"הארץ" בנושאים כלכליים
  נחמיה שטרסלר ממשיך בשלו ואחרים גם כן
  מה שקורה בעיתון הזה הוא שיש הבדל מאוד גדול בין הכתבים הכלכליים לבין הכתבים בתחומים אחרים.
  כתבות כמו זו של רותי סיני התפרסמו הרבה פעמים ב"הארץ"
  גם ראלי סער מרבה לפרסם כתבות ונתונים בתחום החינוך אשר אינם בהכרח תואמים עם הגישה של המדור הכלכלי של העיתון