יוסף בראל חייב ללכת

יוסי דהאן

אגודת העיתונאים בירושלים עומדת לפרסם בסוף השבוע הקרוב עצומה לסילוקו של יוסף בראל.

מי שמעוניין לחתום על העצומה יציין את שמו, עיסוקו, מספר תעודת הזהות שלו בצירוף חתימה וישלח את הפרטים למספר הטלפון

02-6254353

קול קורא להצלת השידור הציבורי

השידור הציבורי בישראל – טלוויזיה ורדיו בסכנת קריסה. ניהול שערורייתי כושל, נקמני ובזבזני גורמים לנטישת כח אדם מיומן ומוכשר את הערוץ הציבורי היחיד הממומן בכספי משלם המיסים.

אנו, עיתונאים, סופרים, משפטנים, יוצרים ואנשי אקדמיה קוראים בזאת לשים קץ לשערוריית הניהול ברשות השידור. להחליף את האחראי לחדלון – יוסף בראל באיש מקצוע מן השורה הראשונה, למנות מוסדות שיפעלו בשם הציבור ולטובת האינטרס של השידור הציבורי.

יוסף בראל חייב ללכת כי דרדר את השידור הציבורי אל סף תהום.

יוסף בראל חייב ללכת כי במחדליו הביא לסתימת פיות ונטישת עיתונאים ויוצרים.

יוסף בראל חייב ללכת כי הפך את רשות השידור מגוף ציבורי לעסק משפחתי.

יוסף בראל חייב ללכת כי גרם לנטישת המאזינים והצופים מערוץ 1 ו"קול ישראל".

יוסף בראל חייב ללכת בשל דיכוי עובדים ופגיעה בנציגיהם.

יוסף בראל חייב ללכת כי במעשיו הוציא עצמו מכל נורמה אתית ומקצועית בתחום תקשורת ההמונים.

יוסף בראל חייב ללכת והוא יותיר אחריו שובל של הרס, בושה ופחד.

למען כל מי שהשידור הציבורי יקר לליבו, שידור ציבורי מוכה הוא פגיעה במהות הדמוקרטיה.

יוסף בראל חייב ללכת

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. ג. אביבי

  הדחתו של בראל איננה קשורה להצלחתו או אי-הצלחתו בתפקידו ולא ליחסיו עם עובדי רשות השדור. בסה"כ מדובר במשרת של אדוניו עם כשורים מקצועיים בינוניים – כמו רוב קודמיו בתפקיד.
  בראל נפל קורבן ליוזמתו האישית של אולמרט שמעוניין לקדם את הקמפיין שלו לראשות הלכוד ולראשות הממשלה, לאחר לכתו של שרון. אולמרט מנסה, לשם כך, להציב את איש שלומו כממונה על רשות השדור וכך גם ולהחניף לצבור העיתונאים ע"מ לקבל מהם סקור אוהד בתקשורת.

  בעיתוי לגמרי לא מקרי פונים אנשי תקשורת, חברי אגוד העיתונאים, לצבור בעצומה להדיח את בראל. כל זאת כאשר עניינו של בראל נדון בעליון. לעתונות הישראלית יש כבר רקורד ארוך בשפיטה, טרם פסק דין משפטי, של אישים שאינם מן המחנה שלהם.

  ואולם בטרם אחליט אם לחתום או לא כדאי לברר מי העומדים מאחורי העצומה:

  כמה מן העתונאים העומדים מאחורי העצומה ראויים להקרא כלבי השמירה של הדמוקרטיה – ולא של האליטות השבעות והשחצניות?
  כמה מחברי אגוד העיתונאים האלה "מוחים" כי הם לא יכולים לסבול בוס מזרחי?
  כמה מן אנשי התקשורת שמשמיצים את בראל עושים זאת כי, בנגוד לקודמיו, הוא מינה גם מזרחים לתפקידים נחשבים?
  כמה מן העתונאים המייחלים לנפילתו של בראל עשו משהו, בתחום הסיקור העיתונאי, לטובת העשירונים הנמוכים?
  כמה מן העתונאים האלה נחלצו להגנתה של עמיתתם, שלי יחימוביץ, כאשר היא הותקפה ע"י גורמי הון אותם הציגה במערומיהם?
  כמה מן העיתונאים האלה העזו לשבור את המשולש האנטי דמוקרטי של עיתונות – משטרה – המערכת המשפטית ולסקר את התנהגותם ואת פגיעתם בדמורטיה ובזכויות האזרח?
  כמה מן העיתונאים האלה אינם אנשי שלומם של…, או נציגי המשטרה /אמ"ן/ שב"כ/ צה"ל בתקשורת?

  לא אצטער על לכתו של בראל הביתה, אבל כדאי להאיר גם את 'אחורי הקלעים' של ההצגה הזאת.

 2. אייל בן משה

  שאלת תם:
  האם היה בהיסטוריה הקצרה של מדינת ישראל איש ציבור אשכנזי שקיבל כזה זובור כמו בראל?

 3. יוסי דהאן

  במסגרת סיור של אחת מועדותיה של מליאת רשות השידור בבניין ברוממה, מליאה שבה כיליתי זמן רב ויקר מידי באמונה התמימה שניתן ליצור שידור ציבורי עצמאי ביקורתי ובלתי תלוי, יצא לי להפגש, בפגישה חצי חשאית, עם עובדות ועובדים של השידורים בערבית, חבורה מפוחדת שזעקה לעזרה מפני שלטון הטרור של מר בראל. הם סיפרו על ההתעמרות בהם, על הפגיעה בחופש העיתונאי על הירידה לחייהם ועל הפחד שאותו חווים מידי יום, אם הם לא היו צריכים להתפרנס אף אחד מהם לא היה נשאר יום אחד בבניין. אני זוכר ישיבות רבות וארוכות במחיצת האיש שכמנכ"ל פילוסופיית השידור שלו היא כיצד לרצות את השלטון. לפני כניסתו לתפקיד הכריז שימלא כל הוראה שתגיע מלשכתו של שרון. ההבטחה הזו סיפקה את ראש הממשלה. כדאי לזכור שבראל מונה למנכ"ל הרשות על ידי מזרחי "אותנטי" אחר השר רענן כהן במסגרת עיסקה בה בראל קיבל את ניהול רשות השידור ושרון העניק לשר כהן את כסא יושב הראש של הבנק לפיתוח תעשייה, (משכורת של 50 אלף שקל מובטחת לפחות לארבע שנים), בראל כמחוות תודה העניק לכהן תכנית ברשת ב', בה שח יושב ראש הבנק לפי תומו ואוריינטליותו על מצבם של הערבים אזרחי ישראל.
  אני זוכר גם לא מעט החלטות של חברי מליאה להכניס ללוח התכניות שידורים מהפריפריה ותכניות ביקורתיות כלכליות וחברתיות , החלטות זכו להתעלמות ולבוז מצידו של בראל ויד ימינו מנהל התכניות יוסי משולם. כאשר בראל היה נשאל מדוע הוא אינו מקיים את החלטות הועדות להן הוא כפוף האיש מבלי להניד עפעף היה טוען שהחלטות כאלה מעולם לא התקבלו. מעולם לא נתקלתי באדם שיכול לשקר עם פני פוקר מושלמים כל כך.
  לאיש יש כבר שנים ערוץ פרטי, ערוץ 33 המכונה גם ערוץ השוחד, שם משדרים כל אלה שהוא חפץ ביקרם ויכולים לתרום לו משהו, וכך גם בחלק גדול מתכניות הערוץ הראשון.
  כדאי אולי גם להזכיר פרויקט ייחודי נוסף של האיש שנעשה לתפארת שידורי התעמולה הישראלית לתושבי האזור -ערוץ המזרח התיכון, התשובה הישראלית לאל ג'זירה. מיזם שהרימו בראל וכבוד השר רענן כהן.
  כמו פוליטיקאים, עסקנים, ו"אישי ציבור" אחרים גם בראל מגלה את מזרחיותו בעת מצוקה, זה הזמן לשלוף את הג'וקר העדתי. כשהם נהנים מהשררה לא תשמע מהם הגה על "הבעיה העדתית", זו הרי לא קיימת, הם "מעולם לא הרגישו קיפוח", "יכול להיות שזה היה פעם" וחוץ מזה "גם את האשכנזים ריססו בדי די טי" .
  כמו הפטריוטיזם כך גם המזרחיות הפכה עבור אנשים כבראל למפלט אחרון. אני גם לא כל כך מצליח להבין כיצד העובדה שאדם נולד במצרים מעניקה לו פטור מחנפנות, שחיתות,סיאוב והדחה.

 4. ג'וס

  יוסי היקר, חכה ותראה מה מכין לך אולמרט. מאות אלפי ירושלמים כבר ניסו ונהנו. די מדהימה התמימות שלך, האמת. הייתי מצפה ממך שתנסה לפחות להבין את הדינמיקות והמניעים של שני הצדדים, הנבלה והטרפה גם יחד.

  אין שום סיבה לתמוך בבראל. אין גם שום חשש שהמניעים של אולמרט תמימים וטהורים. העובדה שאתה אישית התחככת יותר עם בראל והכרת את פרצופו האמיתי, יעני, אין בה די להצגת תמונה מלאה. לא אתפלא אם אתה ביקורתי יותר כלפיו דווקא על רקע כבוד המשפחה המזרחית.

  נכון שלא מגיעות לו הנחות רק כי הוא נולד במצרים. אבל אם הוא היה נולד בנחלת ז'בוטינסקי בבנימינה הוא היה מקבל אותן אוטומטית. גם ממך, כנראה, למרבה הצער.

 5. יוסי דהאן

  לא שלא ציפיתי לטיעון הותיק הזה המבוסס על התבנית הלוגית הכושלת, "אם אתה מתנגד למעשיו של נבל א, אז אתה ודאי תומך נלהב של נבל ב", לטיעון המופרך הזה יש לא מעט וריאציות כגון "אתה נגד ביבי, תגיד פרס יותר טוב" או להיפך. אבל חשבתי שאולי מיותר להדגיש את זה, מסתבר שטעיתי. באשר לשאר טענותיך, אני בדרך כלל מצנזר באתר התקפות אישיות ולא ענייניות על הכותבים, כיוון שהפעם אני המטרה אתה זוכה בהנחה.

 6. זיו

  יוסי דהאן צודק, גם בטענתו שבראל נושא את שם המאבק המזרחי לשוא וגם בטענתו לפיה קשה ממש לזכור תועמלן בוטה , גס וגועלי של הממשלה ושל הציונות כבראל.

  עם זאת, אני מסכים גם עם אביבי, שאין כל טעם להשתתף בקמפיין להדחת בראל, לפני שמבררים מיהם יוזמיו ומשתתפיו ואם אין פה לא יותר מיוזמה של "הדנקנרים" הקבועים, היינו האשכנזים שדואגים בעיקר לעצמם וגם למזרחי המחמד שלהם, אותו הם מחליפים מדי פעם כשסר חינו מסיבה כלשהי. לי יש הרגשה שזו החלפה מסוג כזה.

 7. ג'וס

  זאת ממש לא התקפה עליך. מוכרת גם לי התחושה של גועל רב יותר, אולי אפילו פגיעה אישית, כאשר דרעק מזרחי נושא את שם המזרחיות לשווא.
  ועדיין ראוי לראות את כל התמונה, ולזכור שהאיש שמנסה להדיח את בראל הוא גם זה שמינה את אהרון דומב, דומפה בשבילכם, ההוא ממועצת יש"ע, למנכ"ל מרכז ההשקעות. בקיצור, אין מה לחגוג

 8. עדי אביטל

  לעניין יחסו של אולמרט לתקשורת ראו כאן, בפס"ד בתביעת דיבה שהגיש עורך לשעבר של "כל העיר", יוסף כהן, נגד אהוד אולמרט, שהיה ראש עיריית ירושלים. ביהמ"ש השלום בירושלים קבע כי אולמרט לא בחל באמצעים כדי להתנקם בכל עיתונאי שביקר אותו. יוסי דהאן חי בסרט אם הוא חושב שבראל פוטר בגלל ביצועיו או שמחליפו יהיה טוב ממנו.

  http://www.nevo.co.il/serve/shopping/user.asp?UrlType=1&RequestedDocument=http://www.nevo.co.il/Psika_word/shalom/s02007374-112.doc

 9. יונתן לרנר

  אני ממליץ לכולכם לקרוא את דבריה של השופטת אילה פרוקצ'יה על טלי פחימה.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2999655,00.html

  במקום לעסוק בסוגיית המעצר המינהלי, עסקו כאן במוצאה ובכוונותיה הטובות. אחרי כל כך הרבה ערכאות משפטיות ושופטים שאנחנו מעריכים, האם לא היתה הגזמה בתיוג פחימה כ"צדיקה" מבלי שנודעו העובדות?

 10. ג'וס

  מזרחית או לא מזרחית, האם אתה, יוננתן לרנר, תומך במעצר מינהלי, לא משנה למי? מעצר ללא משפט, אם לא ידועה לך משמעות הביטוי? ספר לנו, סתם שנדע מי אתה, בפעם הבאה שנקרא תגובה בחתימתך. ושרק יוסי לא יראה בזה התקפה אישית וימחק. אתה בוודאי אדם מקסים, יונתן. אבל מעניין מה עובר לך בראש

 11. יונתן לרנר

  בויכוח שהיה כאן בנושא טלי פחימה לפני מספר שבועות הבעתי את דעתי נגד המעצר המינהלי בכלל, כולל לא לפעילי ימין. רק שכמובן, הדיון כאן לא היה על המעצר המינהלי כשלעצמו, אלא על מוצאה של טלי פחימה ועל ניקיון כפיה המוחלט, יהיו העובדות אשר יהיו.
  טענתי אז, וניסו לטעון כמה אחרים, שראוי לבדוק את העובדות לפני שתומכים תמיכה עיוורת במעשיה(!).
  כל מה שרציתי להראות היום היה שיכול להיות שהעובדות שמות לעל את התמיכה העיוורת בה בתוקף מוצאה ובתוקף עמדותיה.

 12. ג'וס

  האם ההליך האמור נותן לך מושג מהן העובדות? עם כל הכבוד לבית המשפט העליון? העליון, עדיין, לידיעתך, פועל מכוח תקנות ההגנה לשעת חירום המנדטוריות, ולך וגם לי אין מושג במה נאשמת, סליחה, נחשדת, פחימה. מה אתה יודע היום שלא ידעת אז, בזמן תגובתך הקודמת? שגברת פרוקצ'יה אחת חושבת משהו על סמך מידע סודי, שהייה גם לנגד עיני שופטי המחוזי?

  מחר זה יקרה גם לך. קרה לקצין בכיר ממך, יצה.

  ועם יד על הלב, מי לדעתך עושה מה שהוא יכול ויודע למען החברה שהוא חי בה: בראל או פחימה?

 13. יצחק

  יחי כל המקופחים,כאשר כל ויכוח חוזר על עצמו וחוזר לנושא המקופחים האנשים האלה יורים לעצמם כדור ברגל.
  ללא ספק בראל צריך ללכת היגיע הזמן שיבינו כולם שהמניעים הם אינטרסים ויצרים,
  ללא ספק השר אולמרט אינו שם בראש מעיניו טובת רשות השידור אלה טובתו של השר אולמרט,וכל מי שיבחר יהיה מאנשי השר אולמרט.ומר אולמרט יתבע ממנו את התשלום עבור המנוי
  יש סכוי קטן מאד שרמת המנהל ויושר אישי יהיה ברמה גבוההיותר לפחות עד שגם הוא יסתאב.
  במצב הקים לא יהיה שידור צבורי