Four More Years

יוסי דהאן

תשע בבוקר, ברשת Fox המחפירה הפועלת כמטה בחירות של הרפובליקאנים, הפרשנים הימניים השמרנים (למעט פרשן שחור סמלי המייצג את המרכז) כבר הכריזו על גור`ג` בוש כמנצח בבחירות, לטענתם הוא זכה כבר במדינת אוהיו (20 אלקטורים, אוהיו היא מדינה שבה אבדו מאות אלפי מקומות עבודה בשנות כהונתו של בוש) וזה מספיק עבורו על מנת לחצות את רף 270 האלקטורים הנחוצים לניצחון. גם ג`יימס קרוויל יועץ הבחירות הדמוקרטי ושועל ותיק של מערכות בחירות מסכים למסקנה הזו בפנים קודרות ברשת השכנה CNN. נראה שהאמריקאים וגם אנחנו נצטרך לסבול ארבע שנים נוספות את שלטון המחנה הרפובליקאני , מחנה שלשת ה-G – ה- God, Guns and(anti) Gays. אני בטוח שגם בלשכת ראש הממשלה נשמעות צהלות ברגעים אלה, נאמנותו של ג`ורג` בוש למחנה שרון עולה אף על זו של בנו עומרי.

עובדה מעניינת אודות הבחירות היא שבאמריקה מעולם לא הפסיד נשיא שיצא למלחמה, כנראה זה יקרה גם היום, וזאת למרות שרוב הבוחרים מביעים עמדה שלילית כלפי המלחמה בעירק. 

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. כנ''ל

  אני לא בטוח שהמדיניות כלפי ישראל שונה מהותית בין המועמדים. יש (היו) מספיק סיבות טובות אחרות לקוות לקרי.

 2. דרור

  לפי מה ששמעתי בחדשות הבוקר כ-70% מהאמריקנים יצאו להצביע. במילים אחרות, כמעט כל אמריקני שמכיר את שמות המועמדים, ויודע מי נגד מי, הצביע בבחירות, תופעה יוצאת דופן בדמוקרטיה האמריקנית. ועם זאת, מי שחשב שהציבור הגדול הזה יאמר לא לבוש ולמלחמה בעירק טעה. במניין הקולות הכללי עד כה (ה-popular vote) מסתמן רוב של 51% לבוש. הנתונים האלה צריכים להדאיג, אבל אסור להתעלם מהם. תופי מלחמה רועמים בארה"ב ורוב התושבים שם מרוצים מכך.

 3. נמרוד קפון

  אני דווקא מקווה שבוש ישאר בשלטון: ככה מובטחות לנו עוד ארבע שנים שנהנה ממשפטי מחץ (אני רוצה ללמוד לטינית כדי להכיר טוב יותר את אמריקה הלטינית), ואולי נזכה לעוד מלחמה מיותרת או שתיים שתרגש אותנו דרך מסכי הטלויזיה (אולי נגד דרום קוריאה בטעות במקום צפון קוריאה או שאולי הוא ילחץ על האירופאים לקבל לאיחוד את טורקמינסטן במקום את טורקיה).
  מילא שבחרו בו פעם אחת, הם לא היו בטוחים מה הם יקבלו. אם הם בוחרים בו שוב, כנראה שהם חשופים לחכמה נסתרת מעיננו.