מרדכי ואנונו מדבר

יוסי דהאן

מספר ימים לפני שהיועץ המשפטי לממשלה החליט לעצור שוב את מרדכי ואנונו, כיוון שלדעת גורם במשרד המשפטים הוא "עבר את הגבול", ואנונו העניק ראיון לעיתון האנגלי "Gaurdian" – אף מילה על דימונה. ואנונו מדבר על החטיפה, על "סינדי", על הכלא, על התכניות לחיות בארצות הברית ואולי לעבוד בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, ולמה הוא סבור שהמאבק האפקטיבי ביותר של הפלסטינים צריך להיות באמצעות מרי אזרחי לא אלים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אחא

  תמיד טענתי שכתוצאה מהקצאת משאבי חינוך לא שיוויונית (לפריפריות) . החמצנו כמה איינשטיינים בין אילת לגדרה.
  את ההוכחה שהייתה חסרה לנו, מספקת לנו באדיבותה ה"המערכת" שמבועתת מוואנונו-איינשטיין הגאון . והמבועתים האלה אפילו חושבים שהוא מאפיל על איינשטיין בזיכרון הפנומנאלי שלו (צ'אן קנאסטה משכונה ד' ממש) .
  ואיך עלו על הבחור ? .ה"מערכת" גילתה בניירות שלו , שהטכנאי הגאון הזה פתר את הפרדוקס של "תורת העמימות היחסית בהפוך על הפוך " , שלידה תורת היחסות של איינשטיין , היא משחק ילדים ממש.

  .

 2. איריס

  תודה על הלינק. לכל מי שעדיין מאמין בסכנה המדומיינת ממה שיש לוענונו לספר, אבל ישן בשקט בין גדרה לחדרה וגם קרוב יותר לדימונה. הכור הישן הזה זקוק לפחדים ולפחדנים רבים שאולי יניעו את האחראים עליו לעשות משהו. וגם אם רק חוקרים שם את השפעות הקרינה על עובדי הכור…

 3. מירו

  ובואו נפנטז לרגע ,שתוכנית טלוויזיה כלשהיא – שעד עכשיו ניצלו את התוכנית לסגירת חשבון עם קולגות שניחנו
  באפיל חברתי – הפעם לשם שינוי גם ייעשו שם סאטירה .בעניין וואנונו והחינוך למשל ? .ואז אולי באמת תהיה לנו סאטירה על ארץ נהדרת (פחות או יותר)