חרפת ההשתקה

יצחק (ג`קי) אדרי

בועידת "העשוקים" סיימתי את נאומי בפני אלפי המפגינים שרובם היו חברי תנועות הנוער והלכתי ישר לועידת העסקים וביקשתי את רשות מנהלת כנס העסקים מעיתון "גלובס" לאפשר ל 10 נציגי תנועות הנוער לכנס לועידת העסקים ולשאת דברים בפני באי ועידת העסקים והיא הסכימה מייד להגעתם לועידת העסקים.~

חזרתי לועידת "העשוקים" ומעל הבמה ביקשתי 10 מתנדבים שיהיו נציגי תנועות הנוער שיכנסו לועידת העסקים, הנוער נירתם מייד ועשרות נערים התנדבו לכנס לועידת העסקים, לאחר מיון של 10 נציגי תנועות הנוער הובלתי אותם דרך טבעות הביטחון הגדולות לכניסת המלון, בכניסה למלון חיכתה להם מנהלת ועידת העסקים מטעם "גלובס", נפרדתי מבני הנוער ושבתי לדימונה.

אתמול בעקבות שיחה עם חבר התבררה לי הבושה הגדולה שהתחוללה במשך 3 ימים עם בני הנוער בועידת העסקים, בושה? לא, זה היה מחדל חמור של סתימת פיות של בני נוער שכל רצונם היה להעביר מסר לאנשי ועידת העסקים.

במוצ"ש בני הנוער סירבו להיכנס ולצפות בהצגה של "יצפאן" וביקשו לשאת דברים בפני באי ועידת העסקים ואכן גיל שמש הוזמן לנאום ביום ראשון לפני נאומו של שר האוצר ביבי נתניהו, גיל שמש בן 18 משרת שנת שירות בעיר שלומי הוזמן לנאום ב-11 בבוקר, לפני נאומו של שר האוצר, בנימין נתניהו, בוועידה.

בראיון לחדשות "נענע" אמר שמש, כי הוא "הולך לשאול את השאלות של החניכים שלו, שלא יכולים לשאול אותן בעצמם". שמש התכוון להעביר לחברי ועידת העסקים את בעיותיהם היומיומיות של חניכיו, ילדי כיתות ה` עד י"ב: "למה ההורים שלהם לא יכולים להתפרנס בכבוד", הוא שואל בשמם ומוסיף: "למה ההורים שלהם לא יכולים לספק את המינימום לילדים שלהם". אני הולך להגיד בגלוי שלא מוצא חן בעיני המפגש הזה" אומר שמש ומוסיף: "ואני גם מתכוון גם למחות כי גם את המעט הזה שאנחנו עושים מבקשים לקחת מאיתנו כשמקצצים את תנועות הנוער". זה מה שהוא רצה לעשות ביום ראשון.

אולם יועציו של שר האוצר ביבי נתניהו סירבו ששמש ינאם לפני ביבי וביטלו את נאומו המתוכנן של שמש, הם הציעו לנציגי תנועת הנוער לדבר עם ביבי 30 שניות לפני הנאום של ביבי, וביבי יתייחס לדבריהם בנאומו, לאור התנגדות אנשי ביבי פנו מארגני הכנס מעיתון גלובס לנציגי הנוער והעלו בפניהם את ההתפתחות לגבי הנאום של נציג תנועות הנוער, נציגי הנוער סירבו להצעה נחרצות ועמדו על כך שהם רוצים לדבר בפני באי ועידת העסקים.

הנהלת עיתון גלובס הציעה לנציגים להגיע ביום שני ותהיה להם האפשרות לשאול שאלה את רוה"מ אריק שרון בנאומו בטקס סיום ועידת העסקים , נציגי הנוער הסכימו והגיעו ביום שני השלישי לועידת העסקים והמתינו לשלב השאלות בכדיי להציג את השאלה לרוה"מ וזה לא התאפשר להם וברגע שהקימו קול מחאה, עטפו אותם מייד עשרות אנשי ביטחון והשתיקו אותם מייד, באולם נכחו כל נציגי התקשורת בישראל וגם הם שתקו ולא דיווחו על האירוע החמור.

להתעלל כך בבני הנוער חברי תנועות הנוער, מלח הארץ, זו בושה וחרפה לנציגי ממשלת ישראל רוה"מ אריק שרון ושר האוצר ביבי נתניהו רוה"מ לשעבר, שניהם חובשי הכומתות האדומות, שניהם התפארו בכל הזדמנות בתנועות הנוער הישראליות, שניהם קראו להתנדבות , שניהם התפארו כל חייהם בתרומתם למדינה, היום הם סותמים לבני הנוער את הפה, לסתום לי את הפה ניחא, לסתום את הפה לבני הנוער זו בושה וחרפה ואלו פני המדינה.

אדרי יצחק ג`קי-דימונה
עובד קבלן שפוטר מעבודתו בעקבות השתתפותו בסרט "זהב לבן עבודה שחורה"

—————–
בכל דרך צריך להפנות מבט לאחור, שם הבסיס להתפתחות וקידמה חברתית

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. יונתן לרנר

  על פי עדותה של אחת המשתתפות בועידת העשוקים, היו בני נוער שסרבו להיכנס משום שהם חששו, מלכתחילה, שהם ישמשו רק כעלה תאנה למארגנים.
  אני מבין שאכן זה מה שקרה.
  ובכל אופן לא צריך לוותר על האפשרות להשתתף בארועים כאלו מבפנים. צריך רק לוודא כי השתתפות תאורגן מלכתחילה ותופיע בסדר היום המקורי(!) של הארועים.

 2. מלי

  עצוב לשמוע על ההתנהלות המכוערת של ביביהו למרות שזה לא מפתיע
  ועוד יותר עצוב לשמוע על ההתרפסות של אנשי גלובס

 3. מתי שמואלוף

  הנה מאמר דעה נפלא של ד"ר ויקי שירן ז"ל על כנס העשוקים,
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1405469,00.html

  נדמה כי כלום לא השתנה.
  עם זאת למדתי על נקודת מבטה על השוטרים, שלפעמים בורחת מהתודעה
  המחפשת טובים ורעים.
  כמו כן הייתי בסרט הכלה הסורית ושוב הדמות הרעה, היא השוטר המזרחי
  כמו בגיימס בארץ הקודש, שגם שם המיזרחי היה הרע,
  ועם זאת סרט בערבית בקולנוע, ולא סתם סרט אלא סרט מצויין
  שממש הפחיד חלק בקהל, שכל הזמן הפריע וצחק ומצד שני כמה מיזרחים בקהל
  שרו את שירי החתונה ודיברו בערבית עם הסרט ובמהלכו…
  חוויה, תרוצו!