המשך המאבק בהעסקה פוגענית ברשת ה"סופרפארם"

חברה צודקת - קו לעובד

ביום שלישי הקרוב 14/12/04, בשעה 19:00, יערכו ברחבי הארץ מספר משמרות מחאה מול סניפי הסופרפארם, כנגד תנאי ההעסקה הפוגעניים של קופאי/ות הסופרפרם.
נציגים מ"קו לעובד" ו"חברה צודקת" יעמדו מול סניפי הסופרפארם בירושלים , חיפה, ותל אביב, ג`קי אדרי ופעילים חברתיים נוספים יעמדו מול סניף סופרפארם בבאר שבע.
אנו קוראים לסופרפארם לחדול מלראות את עובדיה ככלי למיקסום רווחים. תפיסה פונקציונלית זו של העובדים אינה מוסרית.

"שירות בגובה העיניים" נועד למטרה אחת בלבד, לפתות את הלקוחות לרכוש יותר מוצרים בחנויות הסופר פארם. מטרה זו לגיטימית, אך האמצעים בדרך למטרה זו אינם לגיטימים כלל וכלל.  לא על גבם של העובדים, לא על חשבון בריאותם הגופנית או רווחתם הנפשית.
ניסיונות הסופרפארם לשכנע כי על העובדים נאסר לשבת במהלך משמרת של 8 שעות ממניעים בריאותיים הנו מגוחך, גם השטיחים האורטופדיים (שעדיין לא נצפו בסניפים) זכו לקיטונות של בוז בקרב הציבור ובצדק. ניסיונות הסופרפארם להתנער מהדימוי של רודפי בצע שדבק בהם, לא צלח.

אם טובת עובדיהם עומדת אל מול עיניהם, מן הראוי שיתנו להם לבחור בין ישיבה לעמידה. אנו נמשיך ונאבק אל מול כל גילוי של העסקה פוגענית, עד אשר המסר כי עובדים הנם בני אדם ולא אינסטרומנט בדרך אל הבנק, יופנם על ידי מעסיקים.

פרטים לגבי מיקום משמרות המחאה יפורסמו באתר "חברה צודקת": http://hevra.org.il.


בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. דקלה לבני יערי

    אני עוקבת במשך כל הזמן האחרון אחרי קולות המחאה וההפגנות נגד הסופרפארם, גם אחרי הכתבות בעיתון של יובל אלבשן ואני חייבת לומר שאני נעה באי נוחות בכסא. ברור שהמחאה צודקת ובמקומה ואני מקווה שכל הרעש מסביב יעשה את שלו, אבל האם נתתם דעתכם על כל עובדות המכבסה בבתי מלון, בבתי אבות, בבתי חולים? בדקתם כמה שעות הן עומדות על הרגליים? האם בדקתם איזה משמרות עושות עובדות המטבח במקומות אלה? כמה שעות הן עומדות על הרגליים? אז מה, לא תיכנסו לבית חולים? לא תבקרו את הוריכם בבית אבות? עובדת במכבסה עומדת 9 שעות על הרגליים שמתוכן חצי שעת הפסקה לאוכל (שכמובן מקוצץ מהמשכורת), עובדת מטבח בבית חולים עובדת 8 שעות על הרגליים בעבודה פיזית קשה מזו של המוכרות בסופרפארם. משהו נורא נוח בהפגנה נגד הסופרפארם ומקומות בהם קונים דברים. אבל במקומות בהם נותנים שירותים כמו בתי חולים, בתי מלון ובתי אבות (גם בדיור המוגן של 5 כוכבים!!) לא מפגינים ולא מתארגנים. נראה אם מישהו מכם לא יכנס לבית מלון אחרי שיבדוק את המכבסה שם ואת המטבח. (אגב גם לחדרניות לא קל אבל הן "גונבות" ישיבה פה ושם בחדרים עצמם. והן גם מתכופפות לפעמים לנקות מתחת לשטיח…