"ליבה" לחרדים

יוסי דהאן

פסק הדין הקובע כי מוסדות חרדיים שלא ילמדו את תכנית הליבה לא יזכו לתקציבים מחייב דיון מעמיק על משמעות תכנית ליבה במערכת חינוך בתהליכי הפרטה, על מידת האוטונומיה שיש להעניק לקבוצות מיעוט תרבותיות בחברה דמוקרטית ושאלות מורכבות אחרות. בינתיים למי שמעוניין לקרוא, זהו פסק הדין שניתן אתמול בבית המשפט העליון. (זו גם הזדמנות להודות לעורך הדין דן יקיר מהאגודה לזכויות האזרח על מפעל ההפניות וההערות שלו לפסקי דין מרכזיים שנכתבים במערכת המשפט הישראלית).

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אסף פתיר

  אני משער שלא זה המקום, אבל בהקשר של חינוך והפרטה, בניו יורק טיימס מתפרסמת היום כתבה על דו"ח של מחלקת החינוך הפדרלית המצביע על כך שתלמידים בבתי ספר מופרטים (ההתיחסות כאן למה שמכונה בארה"ב charter schools, אלה בתי ספר שמתוקצבים מהקופה הציבורית ומנוהלים על ידי חברות או עמותות בכפוף לעמידה בתנאים מסוימים) מגיעים להישגים נמוכים מאלה של עמיתיהם בבתי הספר הציבוריים הרגילים. יש לציין שהמעבר לבתי ספר מופרטים הוא מעמודי התווך של תוכנית החינוך של הנשיא בוש (תוכנית No Child Left Behind), כך שמחלקת החינוך עושה מאמצים להסתיר ולייפות את הדו"ח. זה כבר דו"ח שני אחרי שבתחילת השנה התפרסם דו"ח שהצביע על אותן מגמות. הכתבה ב:
  http://www.nytimes.com/2004/12/16/education/16charter.html

 2. סיגל

  הדוסים האלה לא יתנו לקצינים לבוא לתת מוטיבציה (זה מהאייטם הקודם). אולי כדאי לנתק להם גם את המים והחשמל

 3. אריה

  אני לא אכנס למאמרים ולמחקרים לי יש שבע אחים הצעירה היתה שליחת הסוכנות נהיית חרדית וגרה בבני ברק ,התחילה את חייה כחילונית, האח השני אני הבכור גר באופקים עם 9 ילדים היה מעשן בשבת נהיה דתי עם זקן סגנון אריה דרעי
  ועוד שניים מזרחיסתים בכוו ןן שחור מבחינתי בסוף הם ינצחו והם יהיו רוב בארץ עם הערבים וכפי שאני מרגיש מערכת המשפט הזאת תחדל מלהיתקיים תהיה מערכת יהודית והכל ענין של זמן אני עצמי חילוני ולא שמח לאידם של הדתיים כי הם אחיי

 4. ליאור

  דבר קטן צד את עיני היום באתר ,מצד אחד המאמר על הצבת קצינים בכירים לבתי ספר, (דבר טפשי),ומצד שני בג"צ
  תוכנית הליבה . לענין הקצינים יש כ 20 תגובות לענין הבג"צ אולי 4 . ואני תוהה .לדעתי בג"צ תוכנית הליבה,לטוב או לרעה, הוא בג"צ שלדעתי חשוב (או מסוכן) במידה שצריכה להשפיע רבות על התנהלות של ציבורים שונים מול המדינה.
  וקצין אחד יותר אחד פחות דבר פופוליסטי ולא חשוב.

 5. אחת

  הצבת קצינים בבתי ספר רלוונטית לכולם. הנושא השני עוסק בחרדים שכנראה לא פוקדים את האתר הזה.

 6. ליאור

  אם את חושבת שהבגצ הנ"ל נוגע רק לחרדים אזי את לא קראת את הבג"צ. בגדול הנושא הוא עד כמה ולמה המדינה יכולה /צריכה להתערב בעינינם של קבוצות מגדר/דתיות/חברתיות/ וכו! .