היכונו לביאת דו"ח דברת

איציק ספורטא

היכונו היכונו, הקרקס הגדול בתבל מגיע לישראל. ועדת דברת תפרסם בקרוב את מסקנותיה הסופיות ואז יפתרו בעיות ההשכלה בישראל. רציתם שוויון, תקבלו. רציתם מצוינות, תקבלו. רציתם ייעול, תקבלו. הכל בחבילה אחת עטופה כמו מוצר מבריק על מדף הסופרמרקט.

כיון שיש התנגדויות לחלק מן ההמלצות, שאומנם עוד לא פורסמו אבל משום מה מודלפות חדשות לבקרים, צריך לשכנע את הציבור שמצב החינוך בכי רע, אבל הוא בעצם גם בכי טוב. כך שמצד אחד ששים במשרד החינוך לפרסם את ההישגים במתמטיקה, ומן הצד השני סקרים המראים עד כמה ההורים והמורים לא מרוצים מהמצב. אם שני אלה לא מסתדרים אחד עם השני, לא חשוב, אשפי יחסי הציבור שנשכרו על ידי משרד החינוך יסבירו לנו שטוב הוא רע או ההיפך, העיקר שעושים מהפכה במערכת החינוך.

אתמול צפיתי בטלוויזיה במבט ראשון (ערוץ 1) שם התעמתו (לא בדיוק) מומי דהן מצד המתנגדים וניסים קלדרון מצד המצדדים בדו"ח דברת. התופעה המעניינת שהכלכלן טען כנגד הרציונל הניהולי ייעולי, ואיש הספרות בעד אותה מהפכה שלדעתו תביא לשוויון. מה לעשות שהפעם (זה לא יקרה כל יום) אני מסכים עם הכלכלן, שטען שאי אפשר להתייחס למערכת החינוך כמו למפעל המייצר במבה.  

כעת אנו מצויים בתקופת קדם פרסום הדו"ח בה יפורסמו דברים מדברים שונים כדי להכין את דעת הקהל

התייחסות רצינית לשינויים עליהם ימליץ הדו"ח תיערך כאן רק לאחר שיפורסם וינותח הדו"ח, כפי שנעשה לאחר פרסום דו"ח הביניים של הוועדה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.