טלי פחימה ופיצוח הקוד

יוסי דהאן

ארבעה חודשים עצורה טלי פחימה, שלטונות הבטחון ומערכת המשפט על כל שדרותיה טוענות שמדובר בחשד לעבירות חמורות נגד בטחון המדינה. אתמול הסתבר בבית המשפט כי שלטונות הבטחון מוותרים לטלי פחימה, הם אינם מתכוונים לעשות שימוש במידע המחשיד נגדה כיוון שמדובר בחומר חסוי, לקח להם ארבעה חודשי מעצר להגיע למסקנה הזו. 

על פי הדיווח בעיתון, אתמול הוגש כתב אישום נגד טלי פחימה על סמך חומר ראיות אחר. על פי כתב האישום – "פחימה מואשמת בסיוע לאויב במלחמה, מסירת ידיעה לאויב, מגע עם סוכן חוץ, החזקת נשק בלא רשות, תמיכה בארגון טרור והפרת הוראה חוקית". הסעיפים הדרקוניים והפטריוטיים הללו מסתכמים בחשד שטלי פחימה "תירגמה לראש הארגון בג`נין, זכרייה זביידי, ולפעילים אחרים בארגון, מסמך סודי ששכח צה"ל בשטח, ושכלל פרטים על מבצע למעצרם. בעקבות זאת הסתתרו הפעילים ולא נעצרו".

הנחת שלטונות הבטחון ומערכת המשפט היא שהשפה העברית היא שפת קוד סודית מוצפנת, שתושבי השטחים אינם מצליחים לפצחה מזה עשרות שנים, טלי פחימה, מן הבודדים שלהם נגישות לשפת הסתרים הזו, חצתה את הקווים הגיעה עד ג`נין על מנת למסור את נוסחת הפיצוח לאויב. זה הספיק לשופטת נוגה אוהד לשלוח את טלי פחימה ל 30 ימי מעצר נוספים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.