ילדים, אנא עזבו את קופת חולים הכללית, השאירו תורים להורים

אורה לב-רון

בשנתיים האחרונות הבחנתי שהתורים לרופא מקצועי בקופת החולים הכללית הולכים ומתרחקים. חודשיים ויותר המתנה. ואז גונבה לאוזני השמועה שלא כולם ממתינים כל-הרבה זמן, הצעירים מקבלים תור הרבה יותר מהר.

לכן, כשנזקקתי לביקור אצל אורטופד התקשרתי למוקד ובקשתי לדעת למתי יש תור לד"ר אשכנזי במרפאת זמנהוף. הסתבר שאין על כך תשובה אחת, קודם צריך להזדהות. נתתי את תעודת הזהות של בתי (25) וקבלתי תור לעוד שלושה שבועות, תוך התנצלות על ההמתנה, הסבר שהרופא לא יהיה שלושה ימים. יופי. ואז בקשתי להסב את התור על שמי, כי אחרי הכל אני צריכה לבקר אצל הרופא. כאן התעוררה בעיה, והתברר שהמוקדנית זקוקה לאישור מיוחד מההנהלה כדי לאפשר לקשישה כמוני (54) להגיע לרופא במהירות כזו. זה תור ששמור לצעירים.

האמת היא שאני בהחלט מבינה את קופת חולים הכללית. הרבה יותר משתלם לתת עדיפות לצעירים, כי הם מבזבזים פחות שירותים רפואיים והם צפויים לשלם דמי ביטוח הרבה יותר שנים. שילוב כלכלי מנצח. ובעידן שכל ההיבטים כלכליים ואין זוית אחרת להסתכל על הדברים, אין זה נכון לבוא בטענות לקופת-חולים.

אבל זה בהחלט מחייב גם אותנו, שעשינו מעשה כל-כך לא מתחשב ושרדנו אחרי הגיל המשתלם לביטוח הרפואי, לעשות שיקול כלכלי. לכן אני קוראת לילדינו: חמודים, תעשו טובה להורים ותעזבו את קופ"ח הכללית, כי אתם לוקחים לנו את התורים. אם תעברו למקום אחר, יש לכם סיכוי להתיתם בגיל מבוגר יותר. ולא פחות חשוב – ראו בזה השקעה לעתיד, הרי גם אתם עלולים לשרוד עד 50 האגדי, וידחו לכם את התורים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.