מנכ"לים ג`ונגל ועובדי קבלן

איציק ספורטא

"נכון. זה ג`ונגל. כך מתנהל עולם העסקים, ובעיקר חברות היי-טק מצליחות. זו נוסחה הכרחית, וראוי לדבר עליה ולספר את האמת" (דודי גולדמן, ידיעות, המוסף לשבת 31/12/2004). הדובר הוא מנכ"ל מיקרוסופט ישראל שפורש מתפקידו בחודש הבא. כידוע בחברה שהוא מנהל מפטרים כל שנה 5% מן העובדים, למה? כי זוהי האבולוציה שהוא בנה בחברתו. אכן דברי חוכמה שאין להם שיעור, אפשר לקרוא לכך החזרה לג`ונגל בתעשייה שחושבת עצמה למתקדמת. מצד אחר נחשב, לפי הכתבה, המנכ"ל לחביב שדולת הנשים כיון שנוהג מידה מסוימת של העדפה מתקנת. הוא גם בטוח שמנהלים צעירים צריכים לא למהר, לאהוב את העבודה ולא לעבוד בחברה שיש בה ועד עובדים. ממש תפיסת עולם מורכבת.  

מנכ"ל החברה לישראל, יוסי רוזן, גם הוא הופך למורה הדור בנושא תרומות לקהילה, הוא חושב שחברות צריכות לתרום לנזקקים ולא לתאטרון. אכן מילים כדרבנות. אבל כאשר הוא נשאל בנושא עובדי הקבלן של מפעלי ים המלח מתגלה פן אחר של פעילותו המבורכת. "אזכור הסרט שהוצג ב"עובדה" מצליח לעצבן את רוזן". כאשר נשאל האם אין סתירה בין פעילות למען הקהילה לבין מה שהוצג בסרט "זהב לבן עבודה שחורה" הוא אומר: " אני חושב שאנחנו יכולים להיות גאים בכך שאנחנו משלמים לעובדים שלנו יותר מידי. קודם כל, אין לנו עובדי קבלן". לאורך כל התקופה טענו שאין להם עובדי קבלן ובכל זאת הסכימו לחתום על הסכם שמתייחס לעובדי קבלן, שכידוע לא קיימים. רק חכמים ממני יכולים להסביר סתירה זו. בהמשך הוא אומר: "רק צל"ש מגיע לנו" (נווית זומר, על תתנו להם קוקטיילים, ידיעות, מגזין ממון 28/12/2004) .

שני מנהלים אלה מייצגים תמונה שנראית מורכבת אבל היא פשוטה מאוד, מצד אחד הם מאמינים בשוק החופשי כיכול. אבל זה לא ממש חופשי כי הם שולטים בו. מצד שני יש להם חוסר הבנה מוחלט, עד בורות, במשמעות של אחריות חברתית אמיתית. למה הכוונה, מעסיק שחושב שעולם העסקים הוא ג`ונגל לא יקבל את אותו דימוי לנושאים אחרים למשל לפגיעה בזכות הקניין שלו. הוא לא יקבל שיבוא החזק וישתלט על ביתו. למה? כמו כן הם אינם יכולים ליצור את הקשר בין התנהגויותיהם כמנהלי ארגונים להתנהגות שלהם במה שנקרא עזרה לקהילה. כיצד יכול מנכ"ל לקבל שאנשים שעובדים שנים רבות תחת פיקוחו לא יקוים החוק לגביהם, ומצד שני לתרום לקהילה כדי לעזור לה. מה העובדים אינם שייכים לקהילה? מה הם? כלי עבודה?

אם תשאלו להעדפתי, הייתי רוצה שהמנכ"לים האלה ואחרים יפסיקו לבלבל את המוח עם תרומות לקהילה ויתחילו להתנהג כיאות בניהול ארגוניהם, זהו השלב הראשון. אבל כדי שיעשו זאת הם צריכים לעבור מהפך תודעתי הנוגע למעמדם של ארגונים כלכליים בחברה. אני חושב שיקשה עליהם לעשות זאת בעיקר כיון שהם תופסים ארגון כלכלי כמוסד שנועד למקסם רווחים לבעלי המניות (וגם לעצמם), תפיסה צרה זו אינה מאפשרת הבנה וקבלה של המשמעות החברתית של ניהול ארגונים שכאלה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.