• WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.49.37
    אקטיב אגרסיב
    על פועלם הטוב של הלוחמות והלוחמים לשינוי חברתי
  • WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.56.14
    השאלון
    יוצרות ויוצרים מתארחים בסלון הספרותי של העוקץ

הקופאיות - המאבק נמשך ודיווח מחזית הסופרפארם

שחר דולב

שלום חברים,

באחרונה שמענו רבות אודות המאבק של קופאי/ות הסופרפארם לקבל כסא לישיבה. כזכור, המאבק כלל לא היה של הקופאיות אלא של פעילים חברתיים בשמן. גם התוצאה היתה בהתאם: סוכם כי הן תקבלנה `שטיחונים אורטופדיים` והפסקות נוספות (על חשבונן!).

לאתרנו (http://hevra.org.il) הגיע מסר מקופאי בסופרפארם שמתאר את תוצאות המאבק. המסר בהמשך מייל זה. השורה התחתונה: בחיים הם לא יקבלו כיסאות, אבל עכשיו הם גם מחוייבים על ידי ההנהלה לחייך לכל לקוח ולספר שהם בכלל לא רוצים כאלו…

כדי לקבל פרספקטיבה נוספת על מצב העובדים/עבדים היום, חייבים לקרוא עד הסוף את הכתבה ב-YNET בה מתארת מיכל גרינברג את חוויותיה כקופאית יוניברס קלאב לשבוע.

שימו לב בייחוד לטרור שהולך שם. בדיוק כמו בסופרפראם: חרב הפיטורין שמרחפת ממעל, חשש מתמיד מ`לקוח סמוי`, מצלמות שעוקבות אחר הקופאי/ת, אנשי ההנהלה משגיחים `למעלה`, ובעיקר השפלה אחר השפלה כי "אם לא יהיו כללים ומשמעת כל העסק יקרוס ואז לא תהיה עבודה לאף אחד." כפי שכתבה `נילי` בתגובה מספר 11

כשאני קורא כאלו דברים יוצא לי עשן מהאוזניים.

*** אז מה לעזאזל אפשר לעשות? ***

דבר ראשון: הוסיפו תגובה באתר YNET (כרגע יש שם כ-500): אני לא קונה יותר ברשתות העבדות. נקודה!

להירשם בעצומה כנגד רשתות השיווק אם תספקו כתובת דוא"ל תקינה נשלח לכם עדכונים על פעילות בנושא.

להיכנס לדף תגובות הציבור באתר שופרסל (רשת האם של יוניברס קלאב) ולכתוב מה אנחנו חושבים עליהם. להיכנס לדף הקשר בקבוצת דיסקונט השקעות (הבעלים של שופרסל):  או ישירות במייל  Investor.Relations@dic.co.il ולהסביר להם על גב מי הם גורפים רווחים (חצי מיליארד שקלים בשנה שעברה…).

מעבר לכך, בידקו באתר חברה צודקתשם נכתוב על הפגנות צפויות מול סניפי רשתות.

נא העבירו מסר זה הלאה כדי שאפשר יהיה ליצור מאסה קריטית לתיקון העוולות הללו. אם אתם קשורים לאתר אינטרנט, נשמח אם תוסיפו הפנייה לעצומה. צרו עימנו קשר לתיאום פעילות: info@hevra.org.il.

תודה,

 — שחרחברה צודקת

מאת: בני
כתובת הדוא"ל של השולח/ת: *****
המסר: שלום, כקופאי בסופרפארם רציתי להודות לכם על המאבק ברשת על ההעסקה הפוגענית! שמחתי מאוד לשמוע שלמישהו איכפת והייתה בי תקווה רבה שמשהו יצא מזה, אולם…כלום לא קרה.

קיבלנו שטיחים "אורטופדיים" נוראיים שאיש אינו מסוגל לעמוד עליהם! כיום, הקופאים מסרבים לעמוד על השטיח כיוון שהוא גורם לכאבים נוראיים בגב וברגליים ישר בשעה הראשונה של העמידה, אך ההנהלה צועקת עלינו ומחייבת אותנו לעמוד עליהם למרות שאנחנו אומרים שזה לא נוח. (כנראה שחייבים עכשיו להראות לציבור הרחב שקיבלנו שטיחים) ככה שלמעשה אנחנו סובלים יותר עם השטיח. בקשר להפסקות נוספות- יש לנו הפסקה אחת של 20 דקות במשך 8 שעות של עמידה ממושכת!! לשירותים עדיין צריך לבקש רשות, לשתות עדיין צריך להתחנן… בנוסף לכך, רשת סופרפארם עשתה ישיבת עובדים שאמורה להישמר בסוד, בישיבה נאמר לנו, העובדים, שבחיים לא נקבל כסאות אז שלא נחלום. מי שלא רוצה, שילך הביתה. עוד נאמר לנו, שאנחנו חייבים להגיד ללקוחות שאנחנו רוצים לעמוד. חייבו אותנו לחייך ללקוחות ששואלים אותנו על הכסאות ולהגיד שאנחנו לא רוצים כסאות, שזה נוח לנו לעמוד, שזו בחירה שלנו ושהכל סתם רעש של התקשורת. בנוסף אמרו לנו שמהיום ישלחו לקוחות סמויים שידברו איתנו על הנושא, וינסו לדובב אותנו ולשתף איתם פעולה. אנחנו צריכים לא לשתף פעולה ולהסביר להם שהרצון לעמידה בא מצידנו ולא מצד ההנהלה בכלל. מי שיתפס ע"י לקוח סמוי אומר שלא נוח לו לעמוד, שכואב לו הגב וכו`, יפוטר מיידית "וחבל שתאבדו מקום עבודה בשביל משהו שמחר כולם ישכחו ממנו"…ככה אמרו לנו.

אז מה שקרה זה שעכשיו אסור לנו להתלונן בקול רם, אנחנו מפחדים מאנשים שבאים ומנסים לעזור כי אנחנו חושדים בכולם שהם לקוחות סמויים שנועדו להכשיל אותנו, ובנוסף אנחנו סובלים כאבים כפולים מהשטיחים (שאיכותם מוטלת בספק) שמחייבים אותנו לעמוד עליהם בשביל להשתיק את הציבור. בבקשה אל תשכחו את מאבק ההעסקה הפוגענית! הוא חשוב!

אשמח מאוד שפרטיי (אימייל וכו`) ישמרו בחיסיון, תודה.

כנראה שיעניין אותך גם: