שמחה ושמחון בבנקים

אורה לב-רון

כמה גזירות לא גזרו עלינו הבנקים! כמה תחבולות תחבלו כדי להעביר אליהם את כספנו! עד שבא שלום שמחון ונתן להם מתנת פרידה: רשות לקחת 10 שקלים מכל חשבון.

הפרסומים מדברים על "מה הרוויחו הצרכנים": עמלת שורה וסל שלם של פעולות חינם. אבל מה קורה בפועל?

אני מנהלת שני חשבונות בבנק הפועלים. האחד רדום ולא פעיל, ואין גובים עליו דמי ניהול, האחר עו"ש משפחתי רגיל. כשהתחילו לגבות את עמלת השורה, ערכנו התיעצות משפחתית והחלטנו להשתמש בחשבון בצורה הפרימיטיבית ביותר: ביטלנו את הוראות הקבע והעברנו אותן לחברות האשראי, משכנו מזומנים רק פעמיים בחודש ולא בצענו פעולות ש"עולות" לנו שורה. התוצאה: 11 ש"ח לבנק בכל חודש, כולל הכל.

השבוע התבשרנו שהבנק גובה רק 10 ש"ח לחשבון, כפי שהוסכם עם שמחון, אבל גם 10 ש"ח על החשבון הרדום, כי גם על זה הוסכם עם שמחון. וכך זינקו רווחי הבנק מ- 11 ל- 20 ש"ח. צריך לזכור שהסכום הזה בתוקף רק לסדרת פעולות מסויימת. אם מישהו זקוק דוקא לפעולות אחרות, הוא ישלם על כל פעולה בנפרד, ובנוסף 10 ש"ח דמי שמחון.

אמור מעתה: אם שר עושה הסכם צרכנות עם הבנקים – הבנק מרוויח. אילו היה עושה הסכם עם הצרכנים – הצרכן מרוויח. וגם: אם השר בוחר לעשות הסכם עם בנקים, כנראה גם השר לא מפסיד.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.