מעקב - קופת חולים הכללית

אורה לב-רון

גל גדול שטף את הקריאה לצעירים לעזוב את קופת חולים הכללית. יעל דן שקראה את הפניה ב"עוקץ", מעריב, YNET ובעיקר המוני בני אדם שלא מרגישים טוב ורוצים לראות רופא.

בתוכניתה של יעל דן בגל"צ שמע מנכ"ל קופ"ח את ההאשמות ועלה בבהילות לשידור. תחילה ניסה להדוף את ההאשמות כאילו "מה שקרה לאורה לא שמעתי מאף אחד אחר, על כך השיבה יעל דן "מאז תחילת השידור המרכזיה של גל"צ קורסת מחמת ריבוי הטלפונים".

המנכ"ל פצח בנאום ובו שני קווי הגנה המוציאים זה את זה: הוא אמר שאין אפליה, ושהוא נתן הוראה להפסיק אותה לאלתר. כל זאת מבלי להבחין בכשל הלוגי המושלם שהעמיד בפני המאזינים.

למחרת קראתי באחד העיתונים כי המנכ"ל בקר אצל המוקדניות והורה לבטל את האפליה.

ואז התקשר חבר שניסה להזמין תור לרופא א.א.ג וקבעו לו לעוד חודשיים כמעט. הוא הודה והתקשר שוב, הפעם להזמין תור עם תעודת הזהות של בתו. נתנו לו לעוד יומיים. הוא כבר ראה רופא, קבל תרופה והסינוסים שלו בטיפול.

אם כך, למה לא להקים עמותה לשריון תורים לקופ"ח? תמיד יהיה מלאי תורים על שמות צעירים, ואנשים נזקקים יוכלו להשתמש בהם? זה קצת מזכיר את ספסרי התורים במשרד הפנים בירושלים. זה מתאים תמיד כשיש ממסד הניזון מיצירת תורים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.