עוד על "קווים", "מטרודן" ובנק מזרחי

איציק ספורטא

היום פנו נהגי "מטרודן" לבית המשפט בקשר לפעילות של חברת "קווים" בבאר שבע. שביתת נהגי מטרודן נמשכת כבר 60 יום ולא נראה שבעלי החברה מתכוונים לקבל שזכותם של העובדים להתארגן אינה כפופה לרצונו של המעסיק. 


חברת "קווים" שזכתה בעוד מכרז בעפולה ובית שאן נמצאת בבעלות יבואנית הרכב מאיר וחברת הורן את ליבוביץ`. יבואנית הרכב נמצאת בבעלות פרטית כשאחד הבעלים הוא יעקב שחר שמחזיק גם בקבוצת הכדורגל מכבי חיפה. חברת הורן את ליבוביץ` נדרשה להחזיר, בשנת 2000, לעבודה נהגים שפיטרה כיון שרצו להתארגן ופתחו בשביתה.  בפסק הדין של בית הדין הארצי לעבודה נכתב: "פיטורי העובדים שהצטרפו להסתדרות ונטלו חלק בשביתה בטלים. אנו מאשרים את קביעת בית הדין קמא, לפיה ההסתדרות הוכיחה לכאורה את יציגותה, ואוסרים על המעסיקה מלהתערב בפעולות ההסתדרות בכל הנוגע להתארגנות העובדים. על המעסיקה להחזיר לעבודה סדירה, תוך 48 שעות מיום קבלת פסק דין זה, את שלושים ושלושה הנהגים שפוטרו על רקע הצטרפותם להסתדרות, ההכרזה על השביתה ונטילת החלק בשביתה עצמה".   

כעת אין צורך לפטר עובדים פשוט מחליפים חברות, כולי תקווה שבית הדין ימצא את הפעולה הזאת בלתי חוקית ויאלץ את "מטרודן" לדון עם העובדים ולהגיע להסכם קיבוצי. חשוב גם שאוהדי כדורגל בכלל, ומכבי חיפה בפרט יתעניינו בעסקיהם של בעלי הקבוצות. לי אין ספק שאיני יכול לתמוך בקבוצה שהבעלים שלה מעורב בעסקים אשר פועלים כנגד מימוש זכויות של עובדים.  

עוד אחד שזכויות עובדים בראש מעייניו, מנכ"ל בנק מזרחי, דאג לייצוג חינם לעובדים המתנגדים לוועד העובדים בבנק באמצעות משרד עורכי הדין "הרצוג, פוקס נאמן".  כל כך מחמם את הלב לראות מנהל שכזה. רק שטוב ליבו משום מה מתגלה כאשר הוא פועל נגד וועד העובדים.     

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.