העקשנות משתלמת - ניצחון נוסף למחוסרי דיור !

סיגל הרוש

עוד נקודת אור פצפונת כדי להתחיל איתה את היום………

השבוע, ולא בלי מאבק עיקש ואמיץ, התבשרנו על עוד "סוף טוב" למחוסרי הדיור.

לאחר כשבעה חודשים במאהל מחוסרי הדיור בבאר שבע בהנהגת חיים בר יעקב ,נמצאו פתרונות לעשרות מחוסרי דיור מבאר שבע ומהדרום בהתערבות שר השיכון יצחק הרצוג.

המאבק, שהתנהל בצורה מכובדת ונחושה, לא זכה לתמיכה כמעט מאף גורם : התקשורת כמעט ולא סיקרה אותם, חברי מועצת העיר באר שבע לא יצאו מגדרם למצוא פתרון על אף שבבאר שבע עומדות

 כ – 6000 יחידות דיור ריקות!, העם לא נהר בהמוניו להביע סולידאריות ונבחרי הציבור במקרה הטוב באו להראות את פרצופם השבע ללא שום כוונה אמיתית לעזור, ובכל זאת – התושייה והאמונה בצדקת מאבקם השתלמה.

שר השיכון, כך אני מקווה, מאותת במעורבותו המבורכת כאן על רוח חדשה שמנשבת ממסדרונות משרד השיכון – אולי רוח אנושית קצת יותר ממה שהיינו מורגלים בה בשנים האחרונות.

אבל בעיני המסר העיקרי כאן הוא אחד – לא לוותר.שכן, זה המקרה השני בתוך חודש שמאבק עיקש ונקודתי מצליח וזה יותר מהכול צריך לעודד מחוסרי דיור נוספים לעמוד על הזכות לקורת גג ולא להיכנע לקשיים בדרך עד אשר תושג המטרה.

* האופטימיות של סיגל יכולה להיות מדבקת, אבל צריך לזכור שנהגי מטרודן עדיין שובתים, 64 יום, וכעת פועלת בבאר שבע חברה שהחליפה את חברת קוים, נתיב אקספרס (י. ספורטא) .

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.