דברים בשם אומרם, מנדלה ורבנים

איציק ספורטא

שתי אמירות האחת של נלסון מנדלה והשנייה של ועד רבני יש"ע משכו את תשומת ליבי. השוו ביניהן  והסיקו את המסקנות המתבקשות.

נלסון מנדלה: "בדיוק כמו העבדות והאפרטהייד, גם העוני אינו תוצר של הטבע", אמר. "העוני נבנה על-ידי בני האדם, וזהו טוב ליבה של האנושות שיוכל למגרו. מיגור העוני אינו מחווה של צדקה, הוא פעולה של צדק. הוא הגנה על הזכות האנושית הבסיסית ביותר, הזכות לכבוד ולחיים בכבוד".

והנה המבזק שהופיע ב-YNET המצטט את אותם רבנים תאווי צדק והמוסר. "ועד רבני יש"ע גינה את החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, באשר למכירת קרקעות של קק"ל לערבים וכינה אותה "המשך התפרקותה של הציונות משארית מוסריותה". "הערכים היהודים נזנחו לטובת ערכים יוונים-מערביים", אמר הרבנים והוסיפו "הממשלה זנחה ערכים כמו הכלל  `לא תעמוד על דם רעך`". (אפרת וייס).

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.