ו"העוקץ" שותק

יוסי זיו

כמעט שבוע חלף מאז הבחירות הדמוקרטיות הראשונות בעיראק. חיכיתי מאתר כמו "העוקץ", שקורא, ובצדק, לדמוקרטיזציה, להכרה בזכות הגדרה עצמית ותרבותית חופשית, לצדק חברתי, לזכויות אדם ושוויון, ולשאר הדברים הטובים באמת, שיברך את העם העיראקי לרגל המאורע הזה. שישבח את אומץ הלב של אנשי העם הזה שיצאו בהמוניהם להצביע בבחירות, חרף הטרור הרצחני והאיומים. לאחל לעם העיראקי שיצליח להתגבר על האלימות, לבסס חברה דמוקרטית אמיתית, להציע תמיכה מוסרית או אחרת. אבל לאכזבתי עבר מאורע כביר זה בשתיקה ב"העוקץ" (אינני יודע מה קרה ב"קשת"), ואני מאוכזב. ויותר מכך – הלא מדובר גם באחים של "היהודים הערבים", וציפיתי למידה של סולידריות – ושוב נתבדיתי. עוד לא מאוחר לתקן את המעוות. אני, לכשעצמי, הייתי מלא הערכה לעיראקים, ומלא תקווה וגם חששות.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.