ביקור בדרום

יוסי דהאן

אתמול נסענו כמה חברות וחברים מ"הקשת הדמוקרטית המזרחית" לבאר שבע, (מירב אלוש, סיגל הרוש, נורית חג`ג`, יוסי לוס, מיכה רחמן והצטרפה אלינו חיה נח מ"שתיל", שם גם פגשנו בשלמה וזאנה המלווה את שביתת הנהגים מזה שבועות ומכין עליהם כתבה ואני מקווה גם סרט), הגענו להקשיב ולהזדהות עם נהגי חברת התחבורה "מטרודן" השובתים מזה 78 ימים. מי שמעוניין להציץ מקרוב בפניה המכוערים של המדיניות החברתית כלכלית של הממשלה, להכיר את דרכי פעולתם  של המעסיקים ולצפות בעתיד שהם מכינים לעובדים רבים מישראל, כדאי שיקשיב לסיפורם של נהגי "מטרודן".

במשך חמישים שנה פעלה בבאר שבע חברת תחבורה ציבורית עירונית, לפני כשנה ברוח הדת החדשה הוחלט להפריט את החברה, במכרז זכתה חברת "מטרודן", חברה שיושב ראש הדירקטוריון שלה הוא יורם קרול, לשעבר הממונה על אגף התקציבים באוצר, והמנכ"ל הוא אילן קרני.

שאול צפני, מראשי הועד, תיאר בפנינו בפרטים את משמעות תהליך ההפרטה עבור הנהגים ואת שיטות העבודה של המעביד החדש. מאז כניסת "מטרודן" הורעו תנאי השכר של הנהגים באופן משמעותי והבוסים החדשים החלו בהשלטת משטר של טרור ופחד.  השכר ירד באופן דרסטי באלפי שקלים, נהג ב"מטרודן" משתכר כיום 19.5 שקלים לשעה, 4000 שקלים לחודש כולל שעות נוספות. דמי הכלכלה ירדו מ 50 שקלים ל 6 שקלים ליום לנהג, הפרמיות בוטלו, והורד שיעור האחוזים ממכירת הכרטיסים המגיעים לנהגים. הנהגים חייבים לעמוד בלוחות זמנים בלתי סבירים שבהם אין להם זמן להפסקת אוכל ולעשות את צרכיהם. חלק מהנהגים סיפרו שעל פי לוח הזמנים החדש הם נאלצים לאכול ארוחת צהריים תוך כדי נהיגה. בארבעה קווים של החברה אין לנהגים מקום וזמן ללכת לשירותים, חלק מהם סיפרו כי לעתים מרוב לחץ הם נאלצים להשתין בסתר לתוך בקבוקים.

הונהג משטר חדש של קנסות על נהגים בשל התנהגויות שהחברה הגדירה כעבירות. (התנהגות המנוגדת בעליל למשפט העבודה). וקנסות במאות שקלים הוטלו על הנהגים ללא הליך שימוע. החברה החלה להעסיק סטודנטים שיפעלו כנוסעים סמויים ומבקרים, אלה רשמו תלונות לנהגים והחברה קנסה אותם על סמך תלונות אלו. על כל נזק שנגרם לאוטובוס נאלץ הנהג לשלם את תיקון הנזק בתוספת קנס (התנהגות לא חוקית בעליל).

באשר ליעילות וטובת הציבור, מאז נכנסה חברת "מטרודן" לבאר ושבע והנהיגה את משטר העבודה החדש עלה מספר התאונות שבהן מעורבים האוטובוסים העירוניים.

כשהנהגים לא יכלו לשאת יותר את שלטון הטרור והפחד הם החליטו לשבות ולדרוש מההנהלה לנהל איתם משא ומתן קיבוצי שיסדיר עבורם תנאי עבודה ההולמים בני אדם. ההנהלה סירבה ופעלה בכל דרך אפשרית לשבור את העובדים. היא איימה עליהם, שיחדה חלק מהם לעזוב את השובתים תמורת תנאים עבודה מועדפים (מספר הנהגים השובתים ירד מ 92 ל 77) ואף תבעה חלק מהשובתים בעשרות אלפי שקלים בבית המשפט.

אבל החברה לא צריכה להתאמץ לשבור את השביתה, את המלאכה המלוכלכת של שבירת העובדים מבצע עבורה בנאמנות ובאדיקות שר התחבורה מאיר שטרית,  השר שבפגישתו עם הנהגים אמר להם "מה אתם בוכים תגידו תודה שיש לכם מקום עבודה". על מנת לסייע ל"מטרודן" לשבור את שביתת העובדים הוציא השר מכרז שיאפשר לחברה אוטובוסים אחרת לפעול בבאר שבע. לשר מסייע גם ראש עיריית באר שבע יעקב טרנר, שבמסגרת הפרטת החברה אמורלקבל מ"מטרודן" מיליוני שקלים עבור שימוש החברה בתחנות האוטובוס העירוניות.

החברה זכתה גם לסיוע מאילן סופר שופט בית הדין האזורי לעבודה, כפי שכתב פה איציק אתמול, פסק הדין של השופט סופר, שאפשר לחברה אחרת להמשיך ולהפעיל את קווי האוטובוסים, הופך את זכות השביתה לזכות ריקה מתוכן, משום מה, השופט לא רואה בצעד זה שבירת שביתה ופגיעה בזכות השביתה של העובדים. (מאוחר יותר אולי אכתוב כמה דברים על פסק הדין הבעייתי הזה).

ציבור הנוסעים בבאר שבע תומך בנהגים השובתים, על פי שני סקרים שנערכו בעיר למעלה משבעים אחוזים מהציבור תומכים במאבקם, בתשובה לשאלה "מדוע הציבור לא מפגין את התמיכה בפעולות מעשיות?" ענו הנהגים, "מי אתם חושבים נוסע באוטובוסים, אנשים קשי יום, קשישים וצעירים שמנסים לצוף על פני המים".

הנהגים השובתים הם יהודים וערבים, הם דואגים להדגיש את העובדה הזו, השביתה גרמה לשותפות גורל ביניהם. הנהגים שחלקם הכריזו על עצמם כתומכי ליכוד בעבר, הביעו את זעמם על חברי הכנסת של הליכוד ושרי הליכוד האחראים למצבם. הנהגים גם ציינו כי ללא סיוע ההסתדרות הם היו נשברים. קרן השביתה של ההסתדרות משלמת את שכרם של הנהגים השובתים בסכום של 300 אלף שקלים בכל חודש. ההסתדרות גם מעניקה להם ייצוג משפטי ודואגת להם לארוחות במשך היום.

קשה שלא להתפעל מאומץ הלב, החוכמה, הנחישות ותחושת הצדק במאבקם של הנהגים, סיכמנו שנחשוב על דרכים לסייע להם במאבק, אחד הרעיונות היה להציב משמרות מחאה מול בתיהם של יורם קרול ומאיר שטרית.

לאחר הביקור אצל נהגי "מטרודן" הייתי צריך ללכת לדבר בפני כמה אלפי מורות ומורים שבאו למחות על "דו"ח דוברת", סיפרתי להם על נהגי "מטרודן" ואמרתי להם שללא סולדיריות ומאבק משותף ועיקש באוצר גורלם לא יהיה שונה מזה של הנהגים השובתים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.