מחיר היוהרה ספר חדש שנכתב על ידי שלמה סבירסקי

איציק ספורטא

זה עתה יצא לאור ספר נוסף של שלמה סבירסקי "מחיר היוהרה: הכיבוש- המחיר שישראל משלמת",  הוצאת מפה ומרכז אדווה. בעקרון קשה לאמוד את העלות הכוללת. הספר מפרט את העלות של הכיבוש לא רק בדם אלא גם בדמים. בין השנים 1987-2005 אפשר למצוא תוספת מיוחדת של  כ-6.5 מיליארד דולר לתקציב הביטחון לתקצוב ארועים בלתי צפויים בשטחים. כמו כן בין השנים 1994-2005 הוכפל התקציב למשרד לביטחון פנים, וכמו שידוע מצב הפשע בארץ לא הושפע מכך. בין השנים 2000-2004 הפסיד המשק הישראלי בין 7-12 מיליארד דולר. אלו רק דוגמאות לדיון היותר ממעמיק שנמצא בספר. כמו כן אפשר לקרוא סיכום הנושא באנגלית כאן (18 עמודים).

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.