כלב שמירה מוכה ומורעב משלים הכנסה (2)

יוסי דהאן

לפני למעלה מחודש כתבתי כאן על מצבם של העיתונאיות והעיתונאים הישראלים "כלב שמירה מוכה ומורעב משלים הכנסה" כעל פרולטריון עצום, להוציא כמה "טלנטים" שלא ברור אם הם עיתונאים או אנשי עסקים, המשתכר שכר רעב ועובד בתנאים מחפירים. ענת רוזיליו בכתבה מעניינת "קחי מאה חמישים שקל תעשי לי כפולה" מתארת את שכרם ותנאי עבודתם של חברות וחברי הפרולטריון.

אחד הכותבים הביקורתיים כיום בתחום התקשורת הוא Robert McCheney, מקשסני מבקר את הריכוזיות והבעלות הצולבת בעולם התקשורת האמריקאי והעולמי ומזהיר מפני השלכותיה החמורות למשטר הדמוקרטי, כותרת אחד מספריו היא "Rich Media Poor Democracy", נדמה שהכותרת הזו הולמת גם את תיאור מצבם של המוזסים והפישמנים של העיתונות הישראלית ואת מצב עובדיהם.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.