מה מותר לכתוב ב"מעריב"

יונתן לרנר

אני מבקש להביא לתשומת לב הקוראים ב"העוקץ" את הדברים הבאים שהופיעו היום ב"מעריב" מפרי עטו של אבי רצון פרשן הספורט שאינו מסתיר את דעותיו הימניות בכל מה שקשור ליחסים בין ישראל לפלסטינים:

"לראות ולא להאמין: קומץ של פשיסטים אדומים הניף אתמול בבלומפילד דגלים עם סמל הפטיש והמגל, תוך שהם מנצלים את חוסר הבנתם ושליטתם בהיסטוריה של רבים וטובים מאוהדי הפועל, שנגררו בלית ברירה לתעמולה פוליטית מביתהספר של ממשיכי דרכם של הנציונאל-סוציאליסטים. אותם אוהדים תמימים של הפועל אינם יודעים כי תחת הסיסמה המרקסיסטית שהונפה אתמול בבלומפילד, `פועלי כל העולם התאחדו,` נרצחו במאה הקודמת כחמישים מיליון בני אדם! רבים מהם יהודים, שהאמינו כי סטאלין והקומוניזם שמש העמים הם."

כך בפרוש!  אוהדי הפועל שהביאו ליציע, במפגן מרהיב ביופיו, מאות דגלים עם סמל הפטיש והמגל ועם הכוכב האדום כסמלי הזדהות עם קבוצתם הם בעצם ממשיכי דרכם של הנאצים. והאיש ימשיך לכתוב בעיתונות בישראל ולהופיע בערוץ 10.

עדיין לא הופיעה הודעה מטעם "מעריב" המסתייגת מתוכן הדברים ו/או מודיעה על הצעדים שננקטו נגד המסית ונגד העורכים שאיפשרו זאת.

בהקשר הראוי הזה צריך להזכיר כי היום חל היום הבינלאומי למאבק בגזענות. (י.ד.).

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.