שתי ידיעות אותו עולם

איציק ספורטא

איזה עולם נפלא יצרנו לעצמנו. אי אפשר שלא לקשר את שתי הידיעות הבאות המציגות את המופלא מכל. בנק מרוויח בשנה מעל לשני מיליארד שקל, היו"ר והמנכ"ל משתכרים כ-18 מיליון שקל באותה שנה. הבנק גם מחלק דיבידנדים בסך של 339 מיליון שקל.

באותו יום ממשלת ישראל החליטה להעלות ב-150 מיליון שקל את התקצוב לסל התרופות, הישג ראוי לציון לאחר שנתיים שבהן התקצוב לתרופות וטכנולוגיות חדשות היה מינימאלי. גם סכום זה סביר שיקוצץ מתוכניות חברתיות אחרות. כי כידוע אסור לשבור את מסגרת התקציב. שר האוצר טוען אין כסף והוא והממשלה כהורים טובים צריכים לעמוד במסגרת התקציב שנקבעה כבר באוגוסט. אם הורים כאלה לא בטוח שהייתי חוגג ברחובות.

על פניו נראה שאין קשר בין הדברים. אבל בכל זאת אני מתקשה להבין מערכת אשר מזניחה את מי שחסר לו. כאשר בוחנים את המצב בעולם התמונה הרבה יותר עגומה. לא מזמן פורסם דו"ח של יוניצ"ף שבו נכתב שבכל יום מתים כשלושים אלף ילדים, את רובם היה אפשר להציל במחיר נמוך.

הפער הזה בין המחסור הבלתי אפשרי, גם במדינות עשירות, והעושר הבלתי מתקבל על הדעת, גורמים לי לחשוב שמשהו השתבש. אבל השיבוש הזה מתקבל כמובן מאליו. כל עוד זה כך העתיד אינו מבשר טובות למי שנזקק לעזרת החברה בה הוא חי.   

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.