הדרך לפסגה של השר הצונח

יוסי דהאן

את השער האחורי של "מעריב" מעטרת הבוקר תמונת ענק של שר התחבורה מאיר שיטרית, השר נראה צונח באוויר כשהוא צמוד למדריך צניחה, אין ספק שהתמונה היא בעלת ערך חדשותי ועיתונאי יוצא דופן, הנה לכם שר-גבר, הרפתקן בעל רוח ספורטיבית, ש"מתגבר על הפחד" (כך בטקסט המצורף לתמונה), עז רוח ואמיץ תלוי בין שמיים וארץ, לא סתם עוד עסקן כרסתן מן השורה הדבוק לכסאו.

בעוד אני צופה בילד הפלא מיבנה נזכרתי כי לפני מספר חודשים צורפה ל"מעריב" חוברת ששמה "לראות מעבר לאופק – מאיר שטרית – תחנות בדרך לפסגה", החוברת ציינה 30 שנות פעילות ציבורית של שטרית. החוברת מומנה על ידי חברות בעלות אינטרסים בתחום התחבורה, כגון יבואני רכב וחברות ליסינג ודלק המלאות הערצה לפועלו של השר.

השר חובב בעלי ההון וזולל קשישים ומובטלים לתיאבון עסוק בימים אלה ב"שבירת שביתה ממלכתית", בלשונו של נשיא בית הדין הארצי לעבודה סטיב אדלר, ובסיוע לחברת תחבורה אחת בשם "מטרודן".

תהיתי ביני לביני הייתכן ש"מעריב" מחזיר הבוקר את חובו לשר שמעריציו מחברות הרכב והדלק הזרימו כספים לקופת העיתון? אני לא מצליח להבין איך חדרה המחשבה המעוותת הזו למוחי.

לעומת השר הצונח בדרך לפסגה,  כמה חברות וחברי כנסת הגונים בועדת האתיקה החליטו אתמול שמעתה ואילך שרים וחברי כנסת לא יוכלו לפרסם את עצמם בחוברות מסחריות.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.