הקצין הבכיר מזהיר את עצמו

יוסי לוס

מעיתוני סוף השבוע הישראלים:

אלימות המתנחלים כלפי פלסטינים חפים מפשע מתגברת. זו אינה תופעה חדשה, אלא שבימים אלה היא מתגברת. צה"ל החלש ששולט בשטחים רק כ- 38 שנים עומד חסר אונים מול אלימות המתנחלים.

ממש באותו הזמן מתברר שהרשות הפלסטינית החזקה מכל ששולטת כבר למעלה משבוע בכל רחובות שכם לא עשתה די כדי לפרק את תשתיות הטרור. אמנם, מספר ההתרעות לפיגועים ירד לשפל, דבר שכל הפעולות הצבאיות של ישראל שנעשו בארבע השנים האחרונות לא הביאו, אבל מה על תשתיות הטרור?

מתוך אחת הכתבות שפורסמה על ידי עמוס הראל בהארץ וכללה את המידע האבסורדי הנ"ל, מסתבר שהוא הגיע מקצין צבא בכיר. אילו הנושא לא היה רציני כל כך, אפשר היה לחשוב שהקצין ושהעיתונאי חמדו לצון. את מי הקצין הבכיר מזהיר מפני היעדר אכיפה מספקת של החוק על המתנחלים הפורעים? הלא הוא עצמו נמצא בפיקוד של המערכת שאמורה לאכוף את החוק בשטחים הכבושים. מצד אחד, הוא לא ממלא את תפקידו ומצד שני הוא מזהיר שהוא לא ממלא את תפקידו.

דז`ה וו לדו"ח המאחזים של טליה ששון.

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.