לקראת ההצבעה על התקציב

איציק ספורטא

ב-31 למרץ יתקבל חוק תקציב המדינה וחוק ההסדרים. וכאילו כלום, אין דיון ולא יהיה דיון מעמיק במשמעותו של תקציב המדינה, באותה עת ידונו בלי סוף בכן משאל עם או לא משאל עם. חברי הכנסת הידועים כמחוקקים לא בדיוק מתעניינים בתקציב אלא אם הצבעה בעדו או נגדו משרתת מטרה אחרת, שוב אותה התנתקות הרואית.  

בינתיים לא אכפת לראש הממשלה, שמידת החמלה שלו אינה יודעת גבול, לחלק מאות מיליונים לפה או לשם, כאשר באמת הוא לא מחלק כלום, הוא רק גורם לשינוי המבנה הפנימי של התקציב. כבר באוגוסט נקבעה מסגרת התקציב ומאז עד עתה במשך שישה חודשים משחקים הנערים לפנינו, וצופים עליהם ממעל שר האוצר, ועושיי דברו, החוזר על כך שלא יוסיף שקל לתקציב המצויין שלו. הוא כבר הוסיף כספים אבל אלו היו למען ההתנתקות שלה הוא מתנגד. האם אי פעם תעמוד מפלגה, לא במרץ אלא באוגוסט ותאמר שהמדיניות הכלכלית פסולה מעיקרה אם אינה שמה בראש מעייניה את הפחתת העוני. אולי לא מפלגה אלא חברים במרכזי מפלגות שהשפעתם רבה, אבל אלו כמו אחרים הפנימו את הטיעון שכשטוב למעטים טוב לכולם.

בזמן הכתיבה אני שומע רדיו, ובמה דנים שם, לפיד, גאון הדור התרבותי, מדמה את זהבה גלאון לאישה שיודעים מה מקצועה, וטוען שהיא התחילה. ועוד, נתניהו יוצא בחריפות כנגד אמירות ממשרד ראש הממשלה על כך שהוא צריך לשמור על גבו. ומאבק האיתנים, כביכול, בן מנהיגי העם, כביכול, הופך למשחק בין  ילדים. כעת כולם נזעקים למשמעויות של הויכוחים הללו, וגם בכך ידונו שעות. תזכרו שאנשי התרבות הללו מוכנים להניף את אצבעותיהם בעבור תקציב שלא ישפר את מצבם של העניים בארץ. אתם יודעים מה, עדיף  שיקללו יום יום אחד את השני, אני אף מוכן לנדב להם את אוצר הקללות הבלתי נדלה שלי ובתנאי שיעסקו בדברים המהותיים, כמו תקציב המדינה ולא יצביעו כרובוטים שתוכנתו באוגוסט.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.